Skocz do zawartości
  • Drogi gościu!

    Tutaj możesz się zarejestrować lub zalogować:

Zmiany


Karbon

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec tak, postaram sie zawrzec w tym poscie wszystko co przez te dlugie 3 lata grania nia serwerze irytowalo mnie, wk*rwialo, prowadzilo do podcinania zyl i innych przykrych czynnosci. Jesli zapomnialbym o czym smialo piszczie w komentarzach, lub piszcie tam swoje jakiekolwiek uwagi.

 

1. Wyswietlanie sie RS'ow na czacie/konsoli/whatever gdzie. To naprawde nie jest trudne do zrobienia a zaoszczędzi pracy adminow zas sami gracze nie beda musieli spamowac pytaniami o tresci: "nazwa nuty plsss????", "ej jaka to piosenka halko" i temu podobne.

2. Zaaktualizowalbym terazniejszy RankMe na jakis nowszy, ten nie zawiera wiele danych, zdarzaja sie bugi, sa lepsze wersje.

3. Punkty w rankingu. Tak jak to juz pisalem wczesniej obecny system punktacji premiuje raczej graczy niedzielnych, lub takicj ktorzy graja od czasu do czasu. Dla tych najaktywniejszych system rankingowy jest zwyczajnie frustrujacy i nieoplacalny bo roznica punktowa kiedy tracimy punkty gdy giniemy a kiedy zdobywamy zabijajac dla graczy z top listy jest zbyt duza na ich niekorzysc. Tak oczywisice powinno byc, ze im wyzej jestes w rankingu tym ciezej piac sie w rankingu, ale zlitujmy sie, jezeli za smierc od granat na rozgrzewce mozna dostac -30 punktow, a na normalnej juz rozgrywce dostajemy po 2 punkty za zabicie to naprawde mozna ocipiec. Problem dotyczy oczywiscie ''tryhardow', innych ktorych te cyferki nie obchodza to nie ma problemu, ale pomyslmy tez o tych najbardziej oddanych i aktywnych na sieci walczacych co miesiac o najwyzsze lokaty.

4. Ten pomysl moze okazac sie kontrowersyjny i wpadlem na niego stosunkowo nie dawno, ale uwazam, ze wart jest chociaz rozwazenia. Swego czasu bedac jeszcze adminem na sieci CS'a 1.6 mialem dostep do funkcji najprosciej mowiac "wallhacka". Z doswiadczenia wiem, ze na takim typie serwera jakim jest AWP taka funkcja to bylaby manna z nieba dla adminow. Oczywisice takowa funkcja bylaby dostepna jedynie na spect'cie. To tylko luzny autorski pomysl, ale polecam naprawde przemyslec czy daloby sie to zaaplikowac.

5. Bugujacy sie plugin z granatami na rozgrzewce. To naprawde proste a jest z tym problem odkad pamietam. Juz tlumacze w czym rzecz dla tych ktorzy nie wiedza: podnoszac nieswoj granat po rzuceniu granat buguje sie tak, ze nie mozemy juz nic zrobic dopoki nie zginiemy. Bardzo to irytuje a nie jest to chyba jakos trudne do rozwiklania.

6. Kiedys byl temat nagrod dla czesci graczy z topki. Jako ze hajs na te gifty nie szedl by z mojej kieszeni to jakos nie mialem ochoty wracac do tej sprawy ale jak juz pisze tu takie rozlazle guwno to napisze tez o tym. Powiedzmy sobie szczerze, nie ma lepszego sposobu na przyciagniecie polakuw rodakuw na serwer niz comiesieczne, niewielkie nawet nagrody dla najlepszych. Do przemyslenia, ale tak jak mowie, nie idzie to z mojego portfela wiec decyzje w ciemno zaakaceptuje jakakolwiek by nie byla.

7. Wiecej atrakcji dla VIP'a. Tu jest potezne pole do popisu, kiedys juz o tym rowniez pisalem. Dodatkowe modele postaci, czy inne takie rzeczy ktore nie zaburza balansu graczy VIP i tych f2p to dobry pomysl na przyciagniecie wiekszej liczby graczy do kupna VIP'a a to z kolei napedziloby rozwoj serwera poprzez zwiekszone fundusze.

 

Wpadne na cos wiecej to bede aktualizowal liste, peace

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nawet często grałem na AWP Only na tym serwerze (w sumie to właśnie przez AWP Only trafiłem w ogóle na sieć globalelite.pl) i jest jedna rzecz, przez którą trzymam się od tego serwera z daleka. Na AWP Only fajnie jest grać po to by wyskillować sobie AWP, ale na to muszą pozwalać mapy na których gracze nie mogą wejść na jakąś wieżę, przycampić się i wychylać co 3s na easy fraga. Nawet przycampiony silver zabije globala który na środku strzela się z innymi tryhardując quickscope i flickshoty (czyli robi to po co się na taki serwer wchodzi). Oczywiście umiejętność zabicia przeciwnika będąc wcelowanym z daleka też jest ważna. Moim zdaniem powinny być mapy gdzie można albo głównie tryhardować z bliskiej/średniej odległości, albo takie gdzie strzela się głównie z daleka. Mapy mieszane są trochę bez sensu jak dla mnie ;p Mam na myśli np. mapy takie jak lego fort (nie wiem która werjsa), gdzie na środku jest pole na którym ludzie chcący wyskillować sobie refleks na awp się strzelają między sobą, ale za plecami są wieże gdzie się zawsze ktoś przycampi i łapie ez fragi ;) 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, ze mapy z wiezami typu lego2, lego fort, lego remix to absolutna podstawa AWP serwera i te mapy sa po prostu najbardziej doceniane przez graczy, tak jak jestem tu adminem pod prawie 2 lat a gram prawie 3, tak dbam o to by takich sytuacji bylo jak najmniej, jednak ze wzgledu na gust graczy wyeliminowac sie tego w 100% nie da. Niemniej sluszna uwaga.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8. Dodanie paru nowych map, które odświeżą rogrywkę na serverze :)

9.Myśle ,że fajna inicjatywa byłoby dodanie pluginu na "anty rush", który uniemożliwiłby sporej ilości osób powiedzmy przez pierwszych 30s rundy rushowanie na respawn przeciwnika zdobywajac przy tym sporą ilość fragów.

10. Duża część nowych graczy przez całe rundy stoi na respie i wybiera skiny, fajnie byłoby im to uniemożliwić dajac możliwość wyboru maksymalnie do 20 sekundy od rozpoczęcia rundy.

11.Problemem u VIP jest to gdy wybiera się rękawiczki z inne niż te dla wszystkich graczy, to co mapę się one resetuja i trzeba wybierać je jeszcze raz, po kilku mapach po prostu się odechciewa zmienienia ich ponownie :)
Tyle z mojej strony.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nawet często grałem na AWP Only na tym serwerze (w sumie to właśnie przez AWP Only trafiłem w ogóle na sieć globalelite.pl) i jest jedna rzecz, przez którą trzymam się od tego serwera z daleka. Na AWP Only fajnie jest grać po to by wyskillować sobie AWP, ale na to muszą pozwalać mapy na których gracze nie mogą wejść na jakąś wieżę, przycampić się i wychylać co 3s na easy fraga. Nawet przycampiony silver zabije globala który na środku strzela się z innymi tryhardując quickscope i flickshoty (czyli robi to po co się na taki serwer wchodzi). Oczywiście umiejętność zabicia przeciwnika będąc wcelowanym z daleka też jest ważna. Moim zdaniem powinny być mapy gdzie można albo głównie tryhardować z bliskiej/średniej odległości, albo takie gdzie strzela się głównie z daleka. Mapy mieszane są trochę bez sensu jak dla mnie ;p Mam na myśli np. mapy takie jak lego fort (nie wiem która werjsa), gdzie na środku jest pole na którym ludzie chcący wyskillować sobie refleks na awp się strzelają między sobą, ale za plecami są wieże gdzie się zawsze ktoś przycampi i łapie ez fragi ;)

 

Zgodzę się z tobą połowicznie. Tak jak wcześniej pisał @@Karbon, te mapy są najbardziej doceniane i rozpoznawalne przez graczy. Ja nie gram za często na Only AWP, ale znam te mapy bo po prostu są w jakiś sposób popularne. Od campienia na przeróżnych wieżach czy też różnych zakątkach mapy powinni tym zajmować się admini. Usunięcie niektórych z tych map byłoby zbyt dużym ryzykiem straty graczy :) Jeśli chodzi o mapy które są w jakiś sposób mniej popularne, np. gra mniej osób na nich niż powinno, wtedy można wydaje mi się spokojnie zamienić te mapy na inne :D

 

@@the last, z punktem nr. 8 nie mam nic do mówienia, zawsze takie coś się przydaje.

Co do dziesiątki, dobrą sprawą to by było, ale jeśli plugin na skiny jest wszędzie taki sam to przecież można szybko wybrać AWP -> i wyświetlają się wszystkie skiny do tej broni, więc nie powinno to stanowić za dużo czasu.

11 punkt to zwykły bug pluginu prawdopodobnie, powinien się nim zająć ktoś kto umie edytować albo pisać je.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • Head Admin

Ja mam trochę od siebie i przy okazji odświeżę:
1. Myślę, że dodanie nowej puli map to nie jest zły pomysł. Nawet jeśli gracze będą cały czas wybierać to samo, to myślę, że nie będzie problemem, gdy admin raz na jakiś czas zmieni mapę na nową.
2. Co do WH dla admina myślę, że jest prostszy sposób.
Widziałem na niektórych serwerach możliwość dania spectowi widzenia kontur obu drużyn, jednocześnie uniemożliwiając kontakt (TT i CT nie słyszą specta i nie widzą jego czatu) z graczami. Admin kontrolujący graczy raczej nie potrzebuje wtedy z nimi kontaktu. Mogę poprzeglądać jakieś pożądne pluginy do tego, jeśli chcesz @ImSadzon.

3. Ten cholerny ranking... Fakt. Przyznawanie 2 punktów za zabójstwo i strata 30 za zgon, to trochę przesada :/ Ile razy się trafiały ez fragi dla jakichś ziomeczków "900 punktów".
4. Nie wiem do jakich komend ma obecnie dostęp admin, ale co do balansu, to proponuję go dodać nie tylko na początek rundy, ale też na koniec. Będzie o wiele łatwiej i mniej rund typu (9 vs 2).
5. Rękawiczki. Jest błąd w pluginie. Standardowi gracze mają błędną teksturę na początku mapy. Na wybrany skin nakłada się jakaś dziwna, "zmechacona" tekstura. Żeby jej się pozbyć wystarczy zmienić skina, ale jednak wpisywanie tego za każdym razem jest... Może nie problematyczne, ale uprzykrzające życie :p 
6. Dodanie "anty rushu" uznaję za bezsens. Ja wiem, że dobry rusher jest dużym problemem, ale to tak samo jakby zabronić czołowym graczom używać "scope'ów". Co do campienia, albo grania na czas to inna sprawa :P
7. Skiny. Można użyć pluginu, który nie wyświetla broni, której akurat się używa/ ma przy sobie. Jest plugin, który wyświetla listę broni i możliwość wyboru do nich skinów. Plusem tego jest to, że można to robić będąc martwy, co za tym idzie, żywym można zabronić ;)
8. Co do wyglądu VIPa. L6 używa wyboru wyglądu i z tego co zauważyłem przed jego modelem biegają osobno stopy. Na pewno jest to uciążliwe, gdy L6 chowa się w rogu, a przez ścianę przenikają mu stopy. I to nie jego xD

Chyba tyle. Jak coś ogarnę więcej w trakcie gry, to powiem ;)

Edytowane przez Dante_PL
Załatwione
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


O GLOBALELITE.PL


Chcemy pokazać absolutnie wszystkim, że człowiek jest zdolny do rzeczy wielkich! Potrzebujemy tylko waszej pomocy. Dzięki ciężkiej pracy chcemy udowodnić, że razem możemy wszystko! Szukamy ludzi ambitnych i skorych do poświeceń, ludzi którzy są godni, aby dołączyć do globalnej elity społeczności, którą traktuje się jak drugą rodzinę!

Istniejemy od 2014 r.

Motyw zrobiony przez doc

Strona zarządzana przez: Adam Plicha

Linki społecznościowe

Gdzie można nas znaleźć?


Facebook Teamspeak Discord

Linki forumowe

Linki z różnego rodzaju podaniami


Podanie o admina Prośba o unbana Propozycja Złóż skargę

Administracja

Oni odpowiedzą na Twoje pytania ;)


×
×
  • Dodaj nową pozycję...