Skocz do zawartości
  • Drogi gościu!

    Tutaj możesz się zarejestrować lub zalogować:

Propozycja


Cwaniacze

Rekomendowane odpowiedzi

Nick: Shawn.

Co chciałbyś zmienić: Na wstępie chciałbym powiedzieć, że moja "propozycja" będzie dość rozległa i konsultowana z innym graczem z naszego HNS, z którym kiedyś dużo grałem na Waszej serwerowni, ale odeszliśmy ze względu na pewne wydarzenia, które zostały już wyjaśnione. Niemniej, przechodzę do rzeczy, bo nie mam zamiaru Was zanudzać.

1. Najważniejszy punkt, a mianowicie przyjęcie drugiego Opiekuna/Opiekuna Jr. - zdaje sobie sprawę, że obecnie tę funkcję sprawuje Rufus, który od wielu miesięcy/paru lat prowadzi ten serwer i robi to bez zarzutu, ale prawda jest taka, że w ostatnim czasie jego aktywność jest znikoma i choć rozumiem, że ma dużo zajęć i nie może sobie pozwolić na codzienną grę, to mam nadzieję, że rozumie też to, że bez aktywnej Administracji ten serwer nie pójdzie do przodu. Owszem, mamy Administratora w postaci Lisuu, ale jest to gracz dość nieaktywny, a na serwerze potrzebna jest osoba decyzyjna, która grałaby z graczami, budowała relację i odpowiadała na wszystkie pytania graczy. W ostatnim czasie ilość graczy na HNS rośnie (zwłaszcza, gdy wchodzę na serwer wraz z kolegą, a to jest budzący efekt dla graczy, bo wtedy szybciej wejdą na naszego HNS, gdy są dwie osoby, a nie jedna), a nie ma nikogo kto zajmowałby się wnętrzem serwera, a nie tylko forum. Mówiąc krótko, drugi Opiekun/Opiekun Jr. byłby odpowiedzialny za sytuację na serwerze, ale to nasz Główny Opiekun byłby osobą decyzyjną. Oczywiście, że to nie takie proste znaleźć kogoś na to stanowisko, ale nie uwierzę, że Rufus nie ma kontaktów z dawnymi graczami/Administracją HNS i nie mógłby komuś zaproponować te stanowisko, a przykład JB, OM, itd. pokazuje, że jest dużo lepsza sytuacja/dużo większy komfort, gdy jest dwóch Opiekunów, a nie tylko jeden.

2. Po rekrutacji Opiekuna, który byłby bardziej aktywny na serwerze i miałby większą wiedzę na temat graczy, prywatna rozmowa z osobą/osobami z serwera i zaproponowanie im stanowiska Administratora - dużo osób mogłoby być chętnych na to stanowisko, ale na serwerze nie ma nikogo kto by zachęcił ich do tego, tzn. jeśli każdy tam jest graczem, to nikt o takich rzeczach nie rozmawia i traktuje naszego HNS jako krótki przystanek przed innymi serwerami. To jest bardzo ważne, dlatego, że w obecnej sytuacji wszyscy gracze czują się bezkarni na tym serwerze. Wieczne varowanie mapy, bugowanie drzwi/wind/etc., wyzwiska, to tylko część rzeczy, która tam się dzieje. Pewien gracz o nicku Jamal, wielokrotnie wyzywa graczy od debili, idiotów, etc., a prywatne zgłoszenie uwagi Rufusowi zostało może nie zignorowane, ale nierozstrzygnięte ze względu na brak decyzyjnej osoby na serwerze. Na zwróconą mu uwagę przez mojego kolegę (ma odruchy, bo był Administratorem na takich serwerach) i powiedzeniu, że zgłosi fakt wyzwisk i bugowania Rufusowi odpowiedział cytuję "Rufus mi nic nie zrobi, bo gdyby mnie zbanował to połowa graczy by przestała grać na tym serwerze", co jest nieprawdą, bo Show zna wszystkich graczy na tym serwerze i tylko paru kojarzy Jamala, a reszta jest nowa i ten gracz ich nie interesuje. Powiedzcie mi, dlaczego szary gracz, który wbił TOP1 (nie trudno to zrobić, gdy nie jest ona zresetowana) czuję się tak bezkarnie na serwerze? Mi też już raz puściły nerwy, bo nie pozwolę sobie na to, żeby jakiś 15 czy 17 latek wyzywał mnie od umysłowo chorych, itd, a byłem też świadkiem, gdzie przez niego wychodziło dużo osób, bo mieli dość wyśmiewania się z jego strony.

3. Zmiana map i RS'ów + "naprawa niektórych miejsc" - standardowa propozycja, ale bardzo potrzebna, bo wiele map jest od razu zmienianych, brakuje też wielu klasyków jak np. seek_town. Na wielu mapach przy wejściu do jakiegoś miejsca wiesza się cały serwer co da się naprawić, bo miałem okazję już grać na takich mapach i nie było tam takich problemów jakie są tu np. na mapie hide_skyhouse, gdzie varuje dźwig. Wiem też, że można zmienić mapę tak, aby nie dało się poza nią wypaść jak to ma miejsce w przypadku np. mymap.

4. Usunięcie darmowego spadochronu i ustawienie np. paru użyć dla graczy bez VIP'a - to by była dobra opcja, bo ten spadochron sprawia, że ten serwer zamiast hide and seek zamienia się we fly and seek. Dodałbym tylko, że osoby bez vipa mają np. 3/5 użyć spadochronu, bo pozwoliłoby to na ew. dolecenie na miejsce, gdzie wchodzą ludzie bez vipa. Wtedy też nie byłoby potrzeby wprowadzania jakiś kar do regulaminu za wejście np. na kontener na seek_mix backyard, bo można by było tam dolecieć bez vipa, a osoby, które potrafią na niego wskoczyć bez spadochronu, nie byłyby pokrzywdzone przez to, że to zakazane miejsce. Jakby, dlaczego mamy karać kogoś kto ma dobry movement? Np. dawny gracz Gruby miał dobry movement i potrafił tam wskoczyć, a przez to ograniczaliście mu możliwości cieszenia się z gry.

5. Przerzucanie ct do tt po zabiciu - unikniemy dzięki temu sprzedawaniu przez ct pozostałych przy życiu graczy. Bardzo przydatna rzecz, która się sprawdziła na innych serwerach.

6. Plugin kolejki - nie jest to najważniejsza rzecz, ale pozwoliłaby na to, żeby każdy miał szansę szukać, a nie, że ktoś szuka 2/3 razy na mapę.

 

Zdaje sobie sprawę z tego, że np. rekrutacja nowego Opiekuna/Opiekuna Jr. byłaby problematyczna, ponieważ nie da się ukryć, że nie ma wielu osób gotowych na takie stanowisko, ale wierzę, że Rufus znajdzie kogoś odpowiedniego. Zrobienie tylu rzeczy też nie będzie łatwe, ale naprawdę są one potrzebne jeśli chcecie, aby ten serwer ruszył do przodu. Tym bardziej, że dawny gracz zuh' ma zamiar zrobić swojego HNS na wakacje i na pewno wykorzysta te rzeczy, które dla graczy będą kuszące, a zna je, bo na jego HNS pewnie zagra parę osób z serwerowni, w której były niektóre te rzeczy. Gdybym widział, że te zmiany są wprowadzane to sam nawet dorzuciłbym jakąś kwotę na technika, który to zrobi, ale na ten moment wiele zmian jest obiecanych, a nic się nie rusza, więc nie będę tak ryzykował.

@Dante, @Rufus przemyślcie to, bo tak nie może to wyglądać. Tak, oznaczyłem Dante, ponieważ widzę, że zależy mu na GE, więc mam nadzieję, że też jakoś się włączy w to wszystko.

 

Post został sprawdzony i przepisany na "język polski" przez gracza @Show, ponieważ nigdy nie byłem dobry w wyrażaniu swoich myśli, a moje zdolności w ortografii, interpunkcji, etc. były tragiczne, dlatego powiedziałem mu co chcę napisać, a on zrobił to za mnie *ehm, nie cierpię tego humanisty*. 

Edytowane przez Shawn
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować tego postu, więc dodam jeszcze dwie rzeczy.

 

1. Zmniejszenie podstawowej szybkości tt do tej, którą ma ct - teraz jak goni Cię tt i chcę się zrobić strefę do tyłu by zmylić przeciwnika to tt i tak nas dogania, a to nie ma sensu, bo w tym momencie movement nie ma znaczenia.

2. Można by pomyśleć o zwiększeniu tickrate'u - wtedy lepiej by się latało, ale to nie jest obowiązkowe.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Legenda

1. Administracja jest po to, żeby pilnować serwera tak naprawdę. Drugi opiekun jest imo zbędny, ponieważ już mamy osobę decyzyjną, a nawet dwie - Pixel i ja.

Jeżeli ja miałbym błagać kogoś, żeby łaskawie zrobił podanie, albo jak niedawna sytuacja prosić przez 3 miesiące, żeby wejść na serwer to ja podziękuje. Duża część dawnej administracji powiedziała "chuj Ci w dupe" (w streszczeniu) i wyszła rzekomo z mojej winy, więc ja osobiście nawet nie widzę drugiej osoby na to stanowisko aktualnie.  I na OM jest 1 opiekun aktualnie i radzi sobie dobrze, a JB jest martwe, ale na temat JB zostawię swoją opinię dla siebie, żeby nikomu nie ubliżać.

2. Regularnie jest wysyłany link w grze na chacie o naszym forum i o aktywnej rekrutacji na administratora serwera,  jeżeli chodzi o zgłoszenie tego gracza zostanie wymierzona kara w najbliższym czasie. Co nie zmienia faktu, że gdyby były skargi na forum to;

A. Mógłbym być rozliczany, gdybym o czymś zapomniał,

B. Wszystko było by jawne,

C. Forum nie było by martwe, gdzie co 2 osoba boi się pisać postów, bo warn.

3. Jest to zmieniane co jakiś czas, za niedługo też zostanie zmienione.

4. Póki co spadochron musi taki zostać, aż znajdziemy taki, który nie będzie varował całego serwera. Co do użyć dobry pomysł, zobaczymy jak wyjdzie z realizacją.

5. Jest od dłuższego czasu w planach.

6. Można pomyśleć nad tym, jak już ważniejsze rzeczy będą gotowe i sprawne

4 godziny temu, Shawn napisał:

Tym bardziej, że dawny gracz zuh' ma zamiar zrobić swojego HNS na wakacje i na pewno wykorzysta te rzeczy, które dla graczy będą kuszące, a zna je, bo na jego HNS pewnie zagra parę osób z serwerowni, w której były niektóre te rzeczy.

Robi go od około 1-2 lat. Każdy potrafi gadać, ale niech najpierw ruszy dupsko a potem coś gada za przeproszeniem. Bo aktualnie zrobił tyle co tutaj jako admin. (Nic jakby ktoś się zastanawiał).

*Drugi post

1. Nie zostanie to zmienione, tłumaczyłem wiele razy czemu i wyczerpałem temat już dawno temu. (można pisać pv jak już naprawdę ktoś chce wiedzieć czemu)

2. To serwer 4F, imo nie potrzebny jest większy tickrate. (moje zdanie również opiera się na zdaniu innych opiekunów, H@)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Head Admin

Oznaczono mnie a i wywołano w odpowiedzi, więc się wypowiem.
1. Ja zgadzam się z myślą o drugim opiekunie. Ten sam problem miałem na AWP, bo mimo że opiekunem tam jestem, to brakowało kogoś decyzyjnego, kto ma realny kontakt z graczami. Nie na darmo opiekunem zostaje najbardziej aktywny admin, żeby potem siedział tylko na forum, prawda? Jak tylko wbijam na AWP, to niestety ludzie wychodzą będąc zbyt szybko zabijanymi. Karczi ma lepszy kontakt z graczami, ja pomagam od strony technicznej.
Ale żeby ten pomysł wypalił, to potrzebna jest administracja na serwerze :v

P.S. Rufus, od JB wara, sytuacja na JB NIE jest winą jednej osoby, a Twój komentarz ""zostawię swoją opinię dla siebie, żeby nikomu nie ubliżać" sugeruje, że masz najwidoczniej pomysł czyją winą jest stan serwera sprzed jego wyłączenia. Polecam w takim razie to poruszyć z tą osobą :)
P.P.S. Jak nie masz pojęcia co się dzieje na Mirage to się nie wypowiadaj, proszę :v

2. @Rufus możesz spróbować sam kopnąć ludzi i ZACHĘCAĆ do pisania podań, a nie bronić się informacją na serwerze. To TY jesteś od tego, żeby tworzyć administrację serwera. Wiem, że niełatwo jest Ci pracować z niektórymi, ale dlatego może warto pomyśleć o trochę luźniejszym podejściu ;)
Ja to mówię, Pan Maruda. Więc coś jest na rzeczy.

Zgadzam się natomiast, że forum jest od tego, żeby zgłaszać rzeczy. Jakbym "za czasów świetności" miał wysłuchiwać skarg z AWP, to bym zwariował przez wiadomości prywatne.

 

@Rufus co do Twojego komentarza C – karą za podwójne napisanie postów jest blokada na 12 godzin na pisanie postów. Dostają ją osoby, które nie czytają regulaminu. To że forum jest nieaktywne nie jest winą warnów, a bo i kiedyś warnów było znacznie więcej a i tak wszystko działało. Winą tego że forum nie działa jest to, że nie mamy graczy na serwerach.

 

3. Potwierdzam, jest w trakcie 😆

 

Reszta punktów mnie nie dotyczy w żadnym stopniu.
Nie jest to wiadomość po to, żeby kogokolwiek obrazić albo coś, ale żeby zaznaczyć publicznie rzeczy, nad którymi warto się zastanowić a i zwrócić uwagę na inne. Stan serwera HNS, jak i AWP a i również JB to wina administracji, opiekunów i osób, które mają uprawnienia do wgrywania pluginów. Jeżeli każdy ten trybik będzie wadził, to cały serwer się zepsuje.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rufus, @Dante - nie kłóćcie się moi drodzy, bo to nie o to chodziło w tym poście, który wraz z Shawnem przygotowaliśmy.

 

Widzę, że nie dość zrozumiale napisałem to o czym myślał Shawn, a więc jeszcze raz to wytłumaczę, zwłaszcza dla Ciebie Rufus + będę miły za komentarz/odpowiedź/działanie Dante, zwłaszcza na te najważniejsze części, bo choć HNS nie należy do niego to na pewno zależy mu na tym, aby to forum w końcu ruszyło do przodu (mam wrażenie jakby HNS stanął w miejscu nie przez brak graczy, ale przez brak decyzji).

Cytat

Administracja jest po to, żeby pilnować serwera tak naprawdę. Drugi opiekun jest imo zbędny, ponieważ już mamy osobę decyzyjną, a nawet dwie - Pixel i ja.

Shawn nie miał na myśli tego, żeby przyjmować drugiego Opiekuna na stanowisko osoby decyzyjnej. Chodziło jedynie o to, aby przyjąć kogoś kto będzie zajmował się serwerem od strony gry, tzn. będzie rozmawiał z "młodzieżą", zachęcał ich do założenia konta na GE, itd., tym bardziej, że wszyscy wiedzą jak bardzo zajęty jesteś i jakie masz problemy z internetem podczas gry. Gdybyśmy mieli "wywołać Was do tablicy", tzn. Ciebie i Lisuu i przyjrzeli się aktywności to zobaczymy, że mamy tu dwóch "Stróżów" gotowych do gry lecz nie grających od ponad miesiąca (o Bobie nawet nie wspomnę, gdyż jego w ogóle nie ma na serwerze).

https://www.gametracker.com/player/Rufus (%3D^・ω・^%3D)/188.68.252.62:27015/

https://www.gametracker.com/player/Lisuuu/188.68.252.62:27015/

Oczywiście, możemy się tu licytować, wkleić np. mojego GT i powiedzieć, że jakim prawem Was oceniam skoro sam mam małą aktywność (co też byłoby irracjonalne ze względu na to, że często zmieniam nick + od listopada miałem kłopoty z komputerem), ale proszę zauważyć, że i tak szary gracz przewyższa Was w godzinach na serwerze.

https://www.gametracker.com/player/Shawn/188.68.252.62:27015/

Jeśli Administracja nie wchodzi i nie zachęca gracza do GE, to kto ma to robić? Nie mówiąc o tym, że od jakoś miesiąca serwer zaczyna przyciągać nowych graczy, którzy niestety bardzo szybko odchodzą, bo wiele osób po prostu robi sobie co chcę. Oczywiście, można powiedzieć "napiszcie skargę", ale w tym przypadku nawet nie mówię o sobie czy Shawnie, ale o reszcie graczy, którzy nie mają konta na tym forum, a skoro nikt nie pilnuje porządku na naszym HNS, to po co mają tu siedzieć skoro nie da się grać np. przez VAR?

Cytat

Jeżeli ja miałbym błagać kogoś, żeby łaskawie zrobił podanie, albo jak niedawna sytuacja prosić przez 3 miesiące, żeby wejść na serwer to ja podziękuje. Duża część dawnej administracji powiedziała "chuj Ci w dupe" (w streszczeniu) i wyszła rzekomo z mojej winy, więc ja osobiście nawet nie widzę drugiej osoby na to stanowisko aktualnie.

Nie chciałem się wypowiadać osobiście ze względu na to, żeby nikt nie mógł mi zarzucić, że robię to pod siebie/pod własną korzyść, ale zostałem do tego zmuszony, żeby sprostować te naciągane fakty. Na GE przegrałem ok. 350h, z różną aktywnością i różnymi przygodami, które sobie wyjaśniliśmy.

https://www.gametracker.com/player/Rafał/188.68.252.62:27015/

https://www.gametracker.com/player/Ceston/188.68.252.62:27015/

https://www.gametracker.com/player/Show/188.68.252.62:27015/

Po moim powrocie do Was od razu zacząłem sugerować Ci jakie zmiany można wprowadzić, aby ożywić HNS. Niejednokrotnie oferowałem się, że Ci pomogę w tym najgorszym momencie i postaram się zareklamować Wasz serwer i teraz mam do Ciebie pytanie, tzn. czy chociaż raz zapytałeś się mnie czy mogę Ci pomóc/czy mogę wrócić? Nie, za to sam cały czas spamuję Ci z  pytaniami o mój powrót, propozycjami, etc., więc to lekkie niedopowiedzenie, że nikt nie chce Ci pomóc. Ja "wychowałem" się na HNS i dodając do tego przygodę w innym miejscu (po naszej sprzeczce co sam podobno rozumiesz i nie potępiasz mnie) przegrałem łącznie z 500h i gdybym widział jakąkolwiek chęć współpracy ze mną to nie miałbym problemu z powrotem, niezależnie od tego czy byłbym tylko Pomocnikiem, Administratorem czy Opiekunem.

Cytat

Regularnie jest wysyłany link w grze na chacie o naszym forum i o aktywnej rekrutacji na administratora serwera,  jeżeli chodzi o zgłoszenie tego gracza zostanie wymierzona kara w najbliższym czasie.

 

To Opiekun powinien zachęcać ludzi do naszego serwera poprzez ROZMOWĘ, a nie komunikat na czacie, na który nawet nie każdy zagląda. Co do zgłoszenia, to jest to dość specyficzna sytuacja, bo Shawn zgłosił Jamala, a z tego co wiem dostał tylko mute na tydzień, gdzie powinien jeszcze dostać bana za bugowanie i tekstury. W takiej sytuacji odechciewa się kogoś zgłaszać skoro i tak Ci gracze nie zostają ukarani.

Cytat

Jest to zmieniane co jakiś czas, za niedługo też zostanie zmienione.

Z całym szacunkiem Rufus, ale powiedz mi KIEDY to zostanie zmienione? Obietnice pozbycia się VAR'u słyszę od jakiś paru miesięcy, a do tej pory nie ruszyło nic w tym temacie. Możesz powiedzieć, że nie wiecie w czym jest problem, a tak Ci tylko zdradzę, że to DA SIĘ naprawić, bo na poprzednim HNS nasz "specjalista" poradził sobie z tym w ciągu kilkunastu godzin.

Cytat

Póki co spadochron musi taki zostać, aż znajdziemy taki, który nie będzie varował całego serwera. Co do użyć dobry pomysł, zobaczymy jak wyjdzie z realizacją.

Cóż, tu też nie będę tego komentował, po prostu powtórzę po raz kolejny, tzn. to też obiecywaliście jeszcze w tamtym roku. Tym bardziej, że wcześniej nasz spadochron działał i nie było z nim problemu, więc nie wiem co takiego zrobiliście, że nagle zaczął Wam varować.

Cytat

Jest od dłuższego czasu w planach.

Muszę jeszcze raz to powtarzać? Chyba nie, więc sobie daruję i dodam tylko, że naprawdę powinniście przemyśleć zatrudnienie jakiegoś technika skoro nie macie czasu na aktualizację HNS, gdzie czekamy na to od tamtego roku.

 

Czuję się dość niewdzięcznie pisząc to wszystko, bo Ty umożliwiłeś mi powrót, a ja odzywam się w takim tonie. Niemniej, mam nadzieję, że rozumiesz, że robię to z myślą o GE, a nie dlatego, żeby sobie ponarzekać. Prawda jest taka, że bez aktywnego Opiekuna żaden HNS nie ruszy z miejsca. Opowiem Ci historię, w którą możesz nie uwierzyć, ale to już Twoja broszka. Tam gdzie byłem (o czym sam zresztą wiesz) na samym początku Opiekunem był nasz dawny gracz, tzn. ElemenT. Zajmował się forum (tak jak i Ty), ale na serwerze nie było go prawie w ogóle i skończyło się to tym, że zarówno regulamin jak i kontakty z graczami stały w miejscu. Gdyby nie to, że siedziałem na tym serwerze po 3/4h dziennie i pilnowałem tam porządku, to prawdopodobnie tak szybko jak go otworzyli tak szybko by go zamknęli. Do tego w którymś momencie ludzie zaczęli mówić, że Opiekunem jest Rafał, a nie ElemenT, bo przecież to on jest zawsze na serwerze i to on zajmuję się naszymi sprawami. Spytasz jaki z tego morał i już Ci to tłumaczę, tzn. co z tego, że osobą decyzyjną był ElephanT skoro to Rafael zarządzał wszystkim? Na GE prawie NIKT z nowych osób nie wie kim jest Rufus i Lisuu. Ta sytuacja pokazuje, że Was na tym serwerze prawie nikt nie zna (chodzi o nowych graczy), a co za tym idzie serwer jest traktowany jako własność "niczyja", która po prostu sobie stoi. Kiedy ja grałem wcześniej, to co chwilę był ktoś z Administracji kto zachęcał ludzi do gry na GE, a teraz? Nie mów mi, że nie masz Administratorów i dlatego tak to wygląda, bo gracze nie biorą się z powietrza. To Wy powinniście napędzać serwer swoją aktywnością i to od Was powinno się zaczynać liczenie ilu jest graczy na HNS, dzięki czemu moglibyście znaleźć parę perełek do "Zarządu". Powinniście zacząć grać REGULARNIE i DŁUGO albo powinniście kogoś przyjąć w postaci Opiekuna (o czym pisał Shawn), ale takiego, który głównie będzie odpowiadał za grę i dzięki temu on będzie mógł znaleźć Ci nowych Administratorów (i nie, nie mówię nawet o sobie, bo nie chcę usłyszeć, że wyżebrałem to i jeśli miałbym tu pracować to po uczciwej rekrutacji), bo nie wystarczy, że przyjmiesz jedną osobę na stróżyka, bo to nie załatwi sprawy, bo nam brakuje "Ojca", który będzie sprawował pieczę nad wszystkim. Właściwie to na ten moment można by rzecz, że Ty i Lisuu jesteście po prostu "zbędni", bo przecież na forum i tak się nic nie dzieje, a na serwerze Was nigdy nie ma, zwłaszcza wtedy kiedy jesteście potrzebni, bo gra np. 10/15 osób. Jakby zostaliście Opiekunami/Administratorami HNS czy Forum? To dość brutalna prawda, ale powiedz mi czy nie jest prawdziwa skoro widzimy jaką aktywnością dysponujecie? Możecie powiedzieć, że np. Dante też nie gra, ale nie ma co porównywać jego pracy do Waszej. Mam nadzieję, że to da Wam do myślenia, bo to wszystko nie jest żartem czy chęcią dokuczenia Wam, ale przedstawieniem jak gracze odbierają brak "Stróżów" tego serwera.

Edytowane przez Show
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Legenda

Dużo rzeczy jest do napisania, mam nadzieje, że nic nie pominę;

 

Co do drugiego opiekuna, nie mówię, że by się nie przydał. Ale powinna być to osoba zaufana i żeby przed tym była chociaż adminem. Z całym szacunkiem do Lisa, nie uważam, że jest on na to gotowy oraz sam mówił, że on raczej nie jest zainteresowany (chyba, że zmienił zdanie).

 

Teraz przejdźmy do twojego ewentualnego powrotu na serwer. Złóż podanie, jeżeli Ci zależy na HNS ja chętnie przyjmuje osoby chętne, które naprawdę chcą coś robić.

 

28 minut temu, Show napisał:

KIEDY to zostanie zmienione?

Miejmy nadzieje, że jutro. Niektóre rzeczy nie zależą ode mnie. (Poza tym pula map jest naprawdę relatywnie często zmieniana, po prostu gracze grają te same mapy w kółko na co mam pewien pomysł.

 

30 minut temu, Show napisał:

pozbycia się VAR'u słyszę od jakiś paru miesięcy, a do tej pory nie ruszyło nic w tym temacie

Tak jak mówiłem przed chwilą, takie rzeczy nie zależą ode mnie. Ja się na tym nie znam, mogę co najwyżej prosić innych o pomoc w tym temacie, albo żeby ktoś się tym zajął. Co regularnie robiłem/robię.

 

Sprawa ze spadochronem to samo, mogę zrobić tylko to co z varem. Nie posiadam umiejętności, żeby coś z tym zrobić.

35 minut temu, Show napisał:

czekamy na to od tamtego roku.

Nie przedstawiłem ani ja, ani nikt inny jawnie, że będzie to wprowadzone na 100% i jak najszybciej tylko się da.

 

Dopowiem jeszcze tylko do aktywności aktualnej mojej i Lisa. Lisuu na weekendy ma swoje prywatne sprawy, które musi robić. Więc tu już odpada, ja aktualnie mam kurs na prawko, treningi i też chcę odpocząć. A w momencie kiedy mamy czas na gre na serwerze jest po prostu brak graczy. Może i nędzna wymówka, ale po prostu wygląda to aktualnie jak wygląda. Postaram się swoją aktywność poprawić tak samo pewnie ja i Lisuu zaczynając od dzisiaj.

 

Postaram się też wspomnieć więcej na serwerze o rekrutacji na administratora.

 

P.S. @Dante nie chodziło mi o jedną osobę na tych serwerach, źle mnie zrozumiałeś. Ale jednocześnie rozumiem, że nie powinienem tykać co mnie nie dotyczy więc pomińmy to co napisałem wcześniej. Oraz w punkcie C chodziło o to, że forum stało by się bardziej aktywne i ilość postów (może) przerastała by ilość warnów. Bo moim zdaniem to aktualnie jest więcej warnów itd., ale to ze względu na to, że ludzie wysyłają jakieś scamerskie linki itd, ale pewnie duża część nie czyta za co to i po prostu boi się pisać. Takie jest moje zdanie oczywiście.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od momentu odejścia ArYaN'a z administracji serwer zaczął się powoli staczać. W momencie w którym Rufus dołączył do administracji po pewnym czasie zaczęła odchodzić część stałych graczy. Przez zachowanie Rufusa czyli wywyższanie się, banowanie za błahostki i kazanie pisać od tego odwołanie (sam dostałem bana za 2 perfekcyjnie wykonane strefy a Rufus stwierdził że to auto bh i dał mi bana). Każda dyskusja przy Rufusie kończyła się mutem.  Byliśmy bardzo zgraną społecznością na serwerze było bardzo dużo graczy, z czystym sumieniem po rozmowie z kilkunastoma starymi graczami  mogę stwierdzić, że ten serwer upadł przez Rufusa i jego dziecinne zachowanie. Pytałem się ich czy chcieli by wrócić i pograć jak za starych czasów i dobrze się bawić, większość odpowiedziała, że z chęcią by wrócili bo to była wspaniała przygoda grając tutaj.  Moim zdaniem pierwszym krokiem do odbudowania serwera jest zmiana jego opiekuna.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rufus:

Cytat

Co do drugiego opiekuna, nie mówię, że by się nie przydał. Ale powinna być to osoba zaufana i żeby przed tym była chociaż adminem. Z całym szacunkiem do Lisa, nie uważam, że jest on na to gotowy oraz sam mówił, że on raczej nie jest zainteresowany (chyba, że zmienił zdanie).

Nie przeczę, że ciężko znaleźć odpowiednią osobę na stanowisko Opiekuna, bo wbrew wszystkiemu to nie jest ten sam zakres pracy co w przypadku Administratora. Niemniej, na pewno moglibyście przyjąć kogoś na okres próbny i powierzyć mu tylko część obowiązków, żeby powoli się w to wprowadzał i jeśli by się sprawdził to by został, a jeśli nie dawałaby sobie rady to byście mu zabrali uprawnienia. Jakby macie wiele możliwości, ale musicie z nich skorzystać, bo jeśli liczycie na to, że przyjmiecie drugiego Opiekuna, który wcześniej był Administratorem na Waszym serwerze, to się nie doczekacie, bo jeśli Lisuu nie chcę, a nikogo innego nie macie, to szybko nikogo nie "awansujecie". Powinniście wziąć osobę z zewnątrz, która mogłaby zacząć od zaraz, bo głównym zadaniem tego drugiego Opiekuna byłoby zajęcie się serwerem od środka, tzn. od strony samej rozgrywki, a nie od strony pluginów, forum, ostatecznych decyzji, etc.

Cytat

Dopowiem jeszcze tylko do aktywności aktualnej mojej i Lisa. Lisuu na weekendy ma swoje prywatne sprawy, które musi robić. Więc tu już odpada, ja aktualnie mam kurs na prawko, treningi i też chcę odpocząć. A w momencie kiedy mamy czas na gre na serwerze jest po prostu brak graczy. Może i nędzna wymówka, ale po prostu wygląda to aktualnie jak wygląda. Postaram się swoją aktywność poprawić tak samo pewnie ja i Lisuu zaczynając od dzisiaj.

Nie powiedziałbym, że to jest nędzna wymówka. Jakby nie było jesteśmy tylko ludźmi, więc to oczywiste, że każdy ma swoje życie i zajęcia i tak jak np. Ty masz sporo rzeczy edukacyjnych tak np. u mnie jest to dziewczyna i ona też zabiera mi jakąś część dnia. W każdym razie, nie powiedziałem tego, abyście musieli się tłumaczyć i przepraszać, ale żeby rzucić światło na tę sprawę. Mówiąc krótko, to nic osobistego, bo rozumiem brak czasu na codzienną grę.

 

@Gaptek:

Cytat

Od momentu odejścia ArYaN'a z administracji serwer zaczął się powoli staczać.

Nie powiedziałbym, żeby odejście Aryan'a było czynnikiem, który sprawił, że serwer zaczął podupadać. Po jego odejściu nadal było sporo graczy na naszym serwerze, więc to nie była bezpośrednia przyczyna rozpadu HNS na GE. Osobiście powiedziałbym, że za staczanie się serwera odpowiada POŚREDNIO zachowanie Rufusa, ale i POŚREDNIO zachowanie graczy + powstanie nowego HNS, który całkowicie "podsumował" całą sytuację i wykorzystał chwilowe niedociągnięcia do swoich celów.

Cytat

Przez zachowanie Rufusa czyli wywyższanie się, banowanie za błahostki i kazanie pisać od tego odwołanie (sam dostałem bana za 2 perfekcyjnie wykonane strefy a Rufus stwierdził że to auto bh i dał mi bana).

Przyznam, że część banów nie powinna mieć miejsca i to nie dlatego, że nie miała podstaw regulaminowych, ale dlatego, że pewne rzeczy mogły być załatwione polubownie. Nie da się ukryć, że nagminne banowanie pewnych osób spowodowało, że ta druga część po prostu postanowiła zrezygnować z gry na GE. Często spotykałem się z sytuacją, w której gracze mówili, że te bany są na wyrost, bo to była drobnostka i według nich powinni dostać upomnienie albo możliwość rozmowy z Rufusem w celu załagodzenia sytuacji. Zgadzam się, że nasz Opiekun ma dość sztywne poczucie obowiązku i brakuje mu odrobiny elastyczności. Niemniej, nie możecie zwalić tej winy tylko na niego, ze względu na to, że po odejściu Aryan'a został sam i miał wtedy 14/15 lat, a to nie jest wiek kiedy łatwo panuję się nad emocjami. Na jego barkach został cały serwer, a to też nie jest takie proste, żeby znaleźć odpowiednią osobę na stanowisko Opiekuna, bo np. ElemenT nie był wtedy na to gotowy ze względu na jego m.in. wiek czy aktywność. Od takiej osoby oczekuję się też dojrzałości i umiejętności rozmowy, a to nabiera się wraz z latami. Do tego i Wy wielokrotnie przesadzaliście, bo często słyszałem co mówicie na jego temat i rozumiem go, że mogły mu puścić nerwy, bo bardzo często pozwalaliście sobie na zbyt dużo, tzn. celowe prowokowane go, kłótnie o pierdoły, ostre wyzwiska, etc., to tylko namiastka rzeczy, którą robiliście, już nie mówiąc o udostępnianiu jego danych osobowych. Zresztą, nie tylko z nim przesadzaliście, bo potrafiliście też atakować osoby, które stawały w jego obronie. Pamiętam jedną z sytuacji, gdzie Koozi mi i ElemenT'owi napisał na profilu, że jesteśmy cyt. "psami Rufusa", bo zareagowaliśmy na to, że zaczął go wyzywać, więc teraz powiedz mi czy to jest zachowanie, które powinienem tolerować? Mam pozwolić, żeby jakiś 15 letni chłystek, który dopiero odkrył jak korzystać z karty mamy, internetu, etc., wyzywał mnie, bo myśli, że w grze mu wszystko wolno? W tamtym momencie miałem 22 lata, więc nie pozwolę sobie na takie zachowanie względem swojej osoby i to jeszcze od małolata. Patrząc na to wszystko, nie da się ukryć, że i Rufus mógł się poczuć dotknięty obelgami skierowanymi w jego stronę i to dlatego postanowił ostrzej reagować na Wasze działania.

Cytat

Byliśmy bardzo zgraną społecznością na serwerze było bardzo dużo graczy, z czystym sumieniem po rozmowie z kilkunastoma starymi graczami  mogę stwierdzić, że ten serwer upadł przez Rufusa i jego dziecinne zachowanie.

Byliście tak bardzo zgrani, że masowo obrażaliście Rufusa w grupach na FB/DC, etc., nie mówiąc o tym, że celowo łamaliście regulamin i np. podawaliście sobie informację na temat kryjówek innych graczy. Nie zaprzeczaj, że tak nie było, bo takie kłamstwa też powodowały, że byliście na świeczniku, choć częściowo rozumiem, że w dużej mierze chcieliście zrobić Rufusowi na złość. Co do jego zachowania, nie ma sensu, żebym powtarzał wszystko od nowa, więc odsyłam Was do wcześniejszej lektury.

Cytat

Pytałem się ich czy chcieli by wrócić i pograć jak za starych czasów i dobrze się bawić, większość odpowiedziała, że z chęcią by wrócili bo to była wspaniała przygoda grając tutaj.  Moim zdaniem pierwszym krokiem do odbudowania serwera jest zmiana jego opiekuna.

Jestem ciekaw czy naprawdę by wrócili, a jeśli tak to czy ich zachowanie byłoby w miarę akceptowalne. Rozumiem, że chcielibyście dostać drugą szansę i popieram to, ale musi to być poparte staraniami z Waszej strony, a nie, że wrócicie i nadal będzie tak samo jak wcześniej, choć też rozumiem, że minęło sporo miesięcy i mogliście się zmienić. Co do zmiany, to nie sądzę, żeby to był dobry pomysł, bo Rufus ma spore doświadczenie w tym zakresie + ma też dobry kontakt z Bobem, więc jeśli już to powinni przyjąć drugiego Opiekuna.

 

Konsensus:

Wszystko sprowadza się do tego o czym napisałem wcześniej. Potrzebny jest drugi Opiekun, który zajmie się wnętrzem serwera i postara się o naprawienie relacji na lini Administracja - Gracz, dzięki czemu moglibyśmy się pokusić o tzw. czystkę i danie drugiej szansy naszym dawnym weteranom HNS. Oczywiście, musiałaby być to osoba postronna, tzn. taka, która nie miała wcześniej zatargu ze starą częścią serwera, bo dzięki temu wszyscy mogliby zacząć z tzw. czystą kartą i bana dostałyby osoby, które na to zapracowały Jednocześnie taki Opiekun byłby na tyle obiektywny, że potrafiłby rozmawiać i słuchać argumentów wszystkich graczy. W konsekwencji spowodowałoby to rozładowanie napięcia i strachu, że przy pierwszym przewinieniu zostaniemy wyrzuceni z serwera. To bardzo ważne, bo odnoszę wrażenie, że dużo osób właśnie tego się boi i dlatego nie wchodzi na nasz serwer. Podsumowując, potrzebna jest nam osoba, która zajmie się HNS, ale z poczuciem, że pomimo rangi też jest tylko graczem i na pewne rzeczy powinna przymknąć oko, żeby nie rozpętywać większej awantury. Nie zapominajmy, że HNS to tryb 4FUN i nie ma co też rzucać się o każdą błahostkę jak i o każdą obelgę, bo każdemu mogą puścić nerwy, a właśnie po to się wchodzi np. na CS'GO, żeby się odprężyć i spędzić miło czas. Banować powinniśmy dopiero wtedy, gdy ktoś przekroczy granicę dobrego smaku jak np. wtedy z tymi danymi osobowymi, bo też odnoszę takie wrażenie, że niektóre kary były na wyrost i to powoli zaczęło zniechęcać graczy, a co wydarzyło się później to każdy widział, widzi i widziałby, gdyby nie doszło do zmian.

Edytowane przez Show
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Show napisał:

 

@Gaptek:

Nie powiedziałbym, żeby odejście Aryan'a było czynnikiem, który sprawił, że serwer zaczął podupadać. Po jego odejściu nadal było sporo graczy na naszym serwerze, więc to nie była bezpośrednia przyczyna rozpadu HNS na GE. Osobiście powiedziałbym, że za staczanie się serwera odpowiada POŚREDNIO zachowanie Rufusa, ale i POŚREDNIO zachowanie graczy + powstanie nowego HNS, który całkowicie "podsumował" całą sytuację i wykorzystał chwilowe niedociągnięcia do swoich celów.

Przyznam, że część banów nie powinna mieć miejsca i to nie dlatego, że nie miała podstaw regulaminowych, ale dlatego, że pewne rzeczy mogły być załatwione polubownie. Nie da się ukryć, że nagminne banowanie pewnych osób spowodowało, że ta druga część po prostu postanowiła zrezygnować z gry na GE. Często spotykałem się z sytuacją, w której gracze mówili, że te bany są na wyrost, bo to była drobnostka i według nich powinni dostać upomnienie albo możliwość rozmowy z Rufusem w celu załagodzenia sytuacji. Zgadzam się, że nasz Opiekun ma dość sztywne poczucie obowiązku i brakuje mu odrobiny elastyczności. Niemniej, nie możecie zwalić tej winy tylko na niego, ze względu na to, że po odejściu Aryan'a został sam i miał wtedy 14/15 lat, a to nie jest wiek kiedy łatwo panuję się nad emocjami. Na jego barkach został cały serwer, a to też nie jest takie proste, żeby znaleźć odpowiednią osobę na stanowisko Opiekuna, bo np. ElemenT nie był wtedy na to gotowy ze względu na jego m.in. wiek czy aktywność. Od takiej osoby oczekuję się też dojrzałości i umiejętności rozmowy, a to nabiera się wraz z latami. Do tego i Wy wielokrotnie przesadzaliście, bo często słyszałem co mówicie na jego temat i rozumiem go, że mogły mu puścić nerwy, bo bardzo często pozwalaliście sobie na zbyt dużo, tzn. celowe prowokowane go, kłótnie o pierdoły, ostre wyzwiska, etc., to tylko namiastka rzeczy, którą robiliście, już nie mówiąc o udostępnianiu jego danych osobowych. Zresztą, nie tylko z nim przesadzaliście, bo potrafiliście też atakować osoby, które stawały w jego obronie. Pamiętam jedną z sytuacji, gdzie Koozi mi i ElemenT'owi napisał na profilu, że jesteśmy cyt. "psami Rufusa", bo zareagowaliśmy na to, że zaczął go wyzywać, więc teraz powiedz mi czy to jest zachowanie, które powinienem tolerować? Mam pozwolić, żeby jakiś 15 letni chłystek, który dopiero odkrył jak korzystać z karty mamy, internetu, etc., wyzywał mnie, bo myśli, że w grze mu wszystko wolno? W tamtym momencie miałem 22 lata i nie pozwolę sobie na takie zachowanie względem swojej osoby i to jeszcze od małolata, więc rozumiem, że i Rufus mógł się poczuć dotknięty i postanowił Was zbanować.

Byliście tak bardzo zgrani, że masowo obrażaliście Rufusa w grupach na FB/DC, etc., nie mówiąc o tym, że celowo łamaliście regulamin i podawaliście sobie informację na temat kryjówek innych graczy. Nie zaprzeczaj, że tak nie było, ale tak jak już mówiłem rozumiem, że w dużej mierze chcieliście zrobić Rufusowi na złość. Resztę masz wyżej i tam też powiedziałem co sądzę na ten temat, więc nie będę tego powtarzał.

 

 

 

Rozumiem to że miał wtedy 14/15 lat ale to nie była nasza sprawa my byliśmy graczami a on jednym z niewielu administratorów. Piszesz o umiejętności rozmowy. Rufus nigdy nie potrafił rozmawiać bo od momentu otrzymania administratora zaczął uważać się za lepszego i po prostu wystawiał bany. Tak wyzywaliśmy Rufusa czasami przesadzaliśmy, ale on sobie na to zasłużył i na początku to on zaczął nas prowokować tym że się wywyższał i mógł nam wstawić bana. Z danymi osobowymi nie pamiętam jak do końca było ale była jakaś grupa na fb w której on był i on tam nie był święt. A kozioł to zawsze był debil i jest do tej pory, i nie miał wtedy 15 lat. W tamtych czasach 98% serwera dawała sobie info na pw nawet administratorzy. Pablito dał wam tą informacje za Vip'a na miesiąc z czego on też dawał info na pw. Ale ja chciałem upaść tak nisko jak on i nie latałem po administratorach, że on też sprzedawał.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Legenda

Po przeczytaniu całości chciałbym tylko powiedzieć, że sporo się zmieniło przez ten rok, półtora roku. Co nie zmienia faktu, że jeżeli czułem, że ktoś robi coś nagminnie to kara była większa i tłumaczyłem to wtedy wiele razy. Dawałem wam również wiele szans na poprawienie swojego zachowania, ale kończyło się tak samo. Co do grup, nie mam za bardzo pojęcia o czym mówisz, bo jedyne grupy jakie pamiętam to te na których byłem wyzywany regularnie przez innych graczy. (Ale pv to pv nikogo to nie obchodzi). Przypominam również, że ja na HNS zaczynałem mając 14 lat, czyli 4 lata temu prawie, co oznacza, że byłem na tym serwerze jeszcze długo przed Aryanem i w momencie kiedy Aryan odszedł (miałem 16 lat jakby to było ważne i kogoś ciekawiło) ja poprawiałem po nim rzeczy. I żaden z was nie widział moich początków jako admin, jedyne 3 osoby jakie mogą się wypowiadać na ten temat (nie licząc wyższej administracji) to;

A. Pixel

B. Sasu [*]

C. Sprint [*]

Poza tym nie przypominam sobie momentu kiedy powiedziałem np. "nic mi nie zrobisz bo mam admina" lub coś podobnego. Mogłem powiedzieć, że nie masz mi nic do zarzucenia lub punktu w regulaminie, który złamałem. Jednakże nie uważam się za osobę bezkarną, tak mam kija w dupie czasami i tak irytuje mnie zachowanie jak 5 latek, który chce zwrócić uwagę na siebie i tak nie bawią mnie za bardzo prymitywne żarty. A czy ktoś po prostu z was odpuścił i grał jak każdy inny nie przejmując się mną i nie łamiąc znacząco regulaminu i wyzywając innych? Nie, aktualnie taką osobą jest m.in. Koozi, którego wyzwałeś. Uważam, że jako jeden z niewielu aktualnie potrafi się zachować i chce po prostu od czasu do czasu sobie pograć.

 

Postarajmy się zrobić serwer lepszym, a nie szukać na siłę problemów. Ja postaram się dalej być mniej rygorystyczny i jakoś dalej pójdzie. Ze względu na to, że ta propozycja zamienia się w jakąś niekończącą się dyskusje zamykam temat. Zmiany na serwerze, jeżeli się już pojawią będę zaznaczał w temacie "dziennik aktualizacji HNS".

 

P.S. Jak coś pisać pv (steam/forum)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


O GLOBALELITE.PL


Chcemy pokazać absolutnie wszystkim, że człowiek jest zdolny do rzeczy wielkich! Potrzebujemy tylko waszej pomocy. Dzięki ciężkiej pracy chcemy udowodnić, że razem możemy wszystko! Szukamy ludzi ambitnych i skorych do poświeceń, ludzi którzy są godni, aby dołączyć do globalnej elity społeczności, którą traktuje się jak drugą rodzinę!

Istniejemy od 2014 r.

Motyw zrobiony przez doc

Strona zarządzana przez: Adam Plicha

Linki społecznościowe

Gdzie można nas znaleźć?


Facebook Teamspeak Discord

Linki forumowe

Linki z różnego rodzaju podaniami


Podanie o admina Prośba o unbana Propozycja Złóż skargę

Administracja

Oni odpowiedzą na Twoje pytania ;)


×
×
  • Dodaj nową pozycję...