Skocz do zawartości
  • Drogi gościu!

    Tutaj możesz się zarejestrować lub zalogować:

Parę uwag (Regulamin serwera DD2).


C3N

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem nawiązać w tej wiadomości do skargi na sar3Thundera. Zbanował gracza za coś, czego nie ma w regulaminie. Nie tyle co nie ma wzmianki o tym w karach, a w ogóle, w całości brak czegokolwiek o prowokacji zarówno gracza, jak admina. Na jakiej podstawie admin nadaje takiego bana? Nie wygląda to dobrze, dla mnie przypomina samowolkę. Jeśli wymagacie od graczy oraz adminów znajomości i przestrzegania regulaminu, to nie karajcie za coś, czego w nim nie ma, bądź jeśli uważacie, że powód bana był słuszny, to edytujcie regulamin, zastanówcie się czego tam brakuje, dopiszcie i po sprawie. Jestem tutaj od niedawna, ale właśnie dla takiej osoby jak ja, nieobytej z serwerownią, nieznającej jej standardów i zachowań, trafia to najbardziej, trafia lekkie niechlujstwo. Nie mam zamiaru uderzać tutaj w Was, w administrację, ani bronić ukaranego gracza, tylko staram się pokazać jakąś sprzeczność, która wystąpiła w tej skardze, a może wystąpić jeszcze nie jeden raz.

Link do skargi: http://globalelite.pl/topic/3404-skarga-na-sar3thunder/

 

Jak już tak przyjrzałem się regulaminowi, to powiem, że parę drobnych zmian by się przydało.

 

 

  • Nadużywanie mikrofonu, puszczanie muzyki - ban od 30 minut do perm

 

Za puszczanie muzyki/nadużywanie mikrofonu otrzymuje się bana, a jego długość może być nawet permanentna. Wydaje mi się, że skoro na serwerze istnieje możliwość nadania "mute" przez admina, to byłoby ono idealnym zastępcą bana. Po co tracić graczy, blokować im możliwość gry, jeśli można ich po prostu uciszyć. Skutkuje to podczas używania mikrofonu przez osoby bez mutacji głosowej, więc wydaje mi się, że tutaj również byłoby odpowiednie.

 

 

  • Kampienie na respie/raszowanie - kick, ban do 30 minut

 

Czyli jak to jest z tym raszowaniem? Jest działający Anty Rush na serwerze. Czy po tym jak blokada raszu mija, można oczekiwać kicka za złamanie punktu w regulaminie? Czy po prostu można ten punkt ograniczyć do samego kampienia?

 

To tyle jeśli chodzi o regulamin DD2, może jakieś literówki tam jeszcze występują, ale jego przekaz tak czy siak jest w większości jasny.

 

 

Nurtuje mnie jeszcze sprzeczność w regulaminie ogólnym. Mianowicie są tam takie trzy punkty:

 

 

9. Każdy na serwerze jest równy, czy to admin, vip, dzagu.

 

Po czym kilka linijek niżej występują takie zdania:

 

 

3. Obraza admina - Od kicka do bana na 24, zależnie od tego co powie.
4. Obrażanie innych - mute, następnie ban na 10-30min

 

Nie bez powodu podkreśliłem kilka wyrazów z cytatach. To jak to z tym jest - Każdy jest równy, ale admin równiejszy? Rozumiem, że to się ma tyczyć np. zachowania admina, że jego złe zachowanie podlega takiej samej karze jak zwykłego gracza. Natomiast, gdy przyjdzie komuś na myśl powiedzieć coś wulgarnego o drugiej osobie, w zależności do kogo te słowa skieruje (nawet nieświadomy tego, że to admin), może otrzymać różne kary. To jak wygląda ta równość? Coś tu się lekko wyklucza. Na DD2 jest dobrze ujęte, ponieważ w jednym punkcie zawarty jest zarówno gracz, jak i admin.

 

Ktoś kiedyś w skardze na stefana powiedział, że "admin jest jak policjant". Nawet trafnie powiedziane, ponieważ pilnuje porządku, nadaje kary, ale... Policjant nadaje kary wg taryfikatora, nie wedle uznania, czym chciałbym nawiązać do początku tematu i skargi na sar3Thundera. Poza tym, osobiście się nie zgadzam z czymś takim jak większe kary w przypadku obrazy admina, aczkolwiek nie ja jestem właścicielem serwerowni, nie ja to ustalam. Prosiłbym tylko o wyjaśnienie tej sprzeczności w regulaminie, bo gdy już czytałem go po raz pierwszy, to wpadła mi ona w oko.

 

Tutaj link do skargi, z której wziąłem cytat o policjancie, ale również.... - http://globalelite.pl/topic/2511-skarga-stefan/-  Widać w niej, że kiedyś był inny regulamin DD2. ( http://globalelite.pl/topic/1526-regulamin-serwera-dd2-v10/ )

 

Można w nim zauważyć punkty, których brakuje w obecnym, jak:

 

 

7. Bezpodstawne oskarżanie o cheating - ban do 30 min

 

oraz

 

 

11. Prowokowanie admina -> ban do 1h

 

Tak jak w przypadku punktu 7., który uważam za zbędny, tak punkt 11. idealnie nadałby się do wczorajszej skargi na admina. Być może admini, którzy są na obecnych stanowiskach ponad pół roku pamiętają istnienie tego punktu i według niego karzą graczy, natomiast na chwilę obecną jest to błąd, bo kary nadawane są za coś, czego aktualny regulamin DD2 nie posiada. Nawet jeśliby posiadał, to kara i tak była za wysoka.

 

Jeśli chodzi o kulturę na serwerze, to oba regulaminy, ogólny, jak i DD2 posiadają punkty mówiące o karach za jej brak. Dla mnie używanie słów wulgarnych oznacza już brak kultury. W regulaminie ogólnym powiedziane jest: "( tutaj można przeklinać ale nie co drugie słowo kur*a czy ci*a )". W tym momencie czego ma się spodziewać gracz obecny na DD2, w którym taryfikator kar mówi jasno: Brak kultury - kick, ban do 2 godzin. Można przeklinać, czy nie można przeklinać? Jeśli można, ale nie za często, przydałaby się o tym wzmianka także na DD2, żeby również nie było sprzeczek między regulaminami.

 

Być może się czepiam, być może dla niektórych są to błahostki, ale takie zmiany nie kosztują wiele wysiłku, a czasem potrafią ułatwić rozwiązywanie niejasnych spraw oraz mogą sprawić lepszą czytelność i lepszy odbiór regulaminów.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja p******* koleś Tobie naprawdę się nudzi i musisz wspominać o tej skardze jakiegoś cwaniaka którego nie słyszałeś nie czytałeś i teraz tutaj jakiś shit wyciągasz ? Zabawiasz się w jakiegoś zbawiciela porządku na serwerze czy co ? Nie wiesz jaką osobą jestem bo jeden napisał: "nie nadajesz się na admina" , "nikt go nie lubi na serwerze" , "banuje za co chce i kiedy chce" i inne pierd***** xDDDDDDD

Serio koleś jak nie wiesz o co chodzi to najlepiej napisz temat z zapytaniem, btw regulamin jest tylko wzorem nie ma tam wszystkiego, ale to raczej normalne, że prowokowanie graczy do kłótni i wyzywanie się nie jest na miejscu, więc najpierw pomyśl zanim jakoś napiszesz coś na mój temat typie. I jak masz jakiś ból dupy a na pewno masz to zapraszam na ts i weźmiemy opiekuna i pogadamy sobie, bo ja uwielbiam gadać z takim typem ludzi którzy gówno wiedzą a potem piszą na czyjś temat, bo dostał skargę XDDD (tyle w tym temacie i z góry przepraszam za słowa, ale nie będę obojętny wobec tego syfu).

 

Co do propozycji:

 

- Puszczanie muzyki: Nikt nie stosuje sie do bana tylko daje mute 30-perm w zależności ;) od przewinień.

- Po raz kolejny regulamin nie jest zaktualizowany bywa. A kampieniem na respie dalej tak jest, nawet jak jest plugin anycamp.

- Po raz kolejny nie rozumiesz o co chodzi kolego XDDD Ale w/e wyjaśnię ci najprościej jak się da: Tutaj chodzi o to, że nikt nie może się wywyższać że ma "VIPa i czyście mi buty", albo jak kto woli, że ja jestem tym złym adminem co straszy, nadużywa admina i nie przestrzega regulaminu oraz dopowiada sobie regulamin kiedy mu się podoba ;) A z tym, że obrażanie admina chodzi o to, że admin pilnuje porządku, więc co z tego wychodzi należy mu się szacunek :) Prościej się nie da wyjaśnić.

- Jak dla ciebie używanie wulgarnych słów jest oznakiem braku kultury to niech ci będzie XDD Przeklinać można w umiarkowany sposób, bo to jest słowo jak reszta. Nie widzę jakiegoś większego problemu w tym, aby ktoś sobie powiedział: "No kurwa mać akurat kiedy patrzyłem galę wyleciał mi longa" to jest ok bo każdy sie wkurza w tej grze, natomiast jak ktoś nadużywa przekleństw i jest co drugie słowo: "ku***, ch**" to dostaje upomnienie jak potem zaczyna obrażać do leci mute długi i się kończy zabawa, ale tak lepiej komentować niż zobaczyć jak to jest w akcji w/e.

 

Co do rozwiązywania problemów od tego jest opiekun i kontakt z dzagiem lub Fuzem w sprawie takiej jak ta, którą założył na mnie ten płaczek któremu należał się ban ;) Oczywiście to skończyło się tak, że przyznano mi rację, ale oczywiście zawsze prawda boli i potem się wypisuje, że układam swój regulamin :V

Pis Joł.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoje zachowanie sar3thunder jest już poniżej jakiegokolwiek komentarza nie rozumiem twojego problemu do gościa ktory założył taki temat i chce pomóc w jakiś sposób tej serwerowni która już upada i jest coraz gorzej a admini za przekroczenie uprawnień nie są karani ale założę się że jakbym ja był na miejscu tej skargi to bym dostał upomnienie od vansa ale że to twój dobry ziomek to porozmawiacie sobie na ts i pewnie nic szczególnego ci nie powiedział ale nie będę się wtrącał z czasem karma wróci bo wasze opinie o cziterach lub innych jakie Stefan sugerował są żenujące i wasza wiedza również jest słaba na ten temat no ale cóż kolesiostwo Pozdrawiam :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz jestem żenujący jak bardzo źle sami zaczęliście robić rozłam a teraz macie problem do mnie i do Vansa a wy na siebie nie zobaczycie, że mieliście swoje 5 groszy w tym wszystkim, patrząc na to, że jest to propozycja po co ten typek podaje mój przykład skoro nie widziała całej akcji a pisze jakby on dostał bana. Poza tym jak ci się nie podoba i uważasz, że serwerownia upada to droga wolna możesz iść ja tam płakać nie będę bo nie mam za kim :) Moja znajomość z Vansem nie ma nic wspólnego z tą skargą omówiliśmy sobie, dostałem opierdziel, że czasem przeginam ale przyznał mi rację co do bana, więc nie mam zamiaru brać Cb i twojej "opinii" na mój temat jako coś poważnego, bo takim nie jest. A nawiązując do tego "kolesiostwa" to widzę niezłą formułkę sobie ułożyliście razem od momentu podania Booma i cały czas wpisujecie to w posty jakbyście chcieli pokazać jakimi fajnymi jesteście buntownikami "h3h3, normalnie beka h3h3".

Co do propozycji jak nie widzisz, że odniosłem się osobno do nich ? Regulamin nie jest aktualny to prawda, ale po co nawiązuje do mnie jak większość na serwerze nie ma mi nic za złe a jego nie widziałem długo a sie wypowiada więc coś tutaj chyba jest nie tak.

 

P.S.

Co do mojej wiedzy na temat cziterów to widzę masz ból dupy o UB richarda jak mniemam ? Ostatnio sam na ts mówiłeś, że jest czysty tylko ta jedna akcja z CT była dziwna, bo była i teraz pewnie jest hot temat, że w 3 omówiliśmy sobie to na ts i nie ma problemu do niego beczka śmiechu XD

Co do pojęcia o czitów Stefana ma duże pojęcie, ale jak kiedyś dzagu powiedział, że jak sie czasem uprze na kogoś to nawet jakby był czysty to u coś wlepi.

Oczywiście nic do Stefana nie mam, bo zaraz pewnie będzie, że: "O boże znowu są obozy wśród administracji dd2, enzo obraził się na stefana, noskill z nikim nie rozmawia".

Więc jak ktoś ma problem to możemy zrobić zebranie administracji dd2 z Fuzem i Dzagiem a nie jakieś pierdolenie w tematach o czyimś zachowaniu a nie zobaczeniu sytuacji.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja p******* koleś Tobie naprawdę się nudzi i musisz wspominać o tej skardze jakiegoś cwaniaka którego nie słyszałeś nie czytałeś i teraz tutaj jakiś shit wyciągasz ? Zabawiasz się w jakiegoś zbawiciela porządku na serwerze czy co ? Nie wiesz jaką osobą jestem bo jeden napisał: "nie nadajesz się na admina" , "nikt go nie lubi na serwerze" , "banuje za co chce i kiedy chce" i inne pierd***** xDDDDDDD

Serio koleś jak nie wiesz o co chodzi to najlepiej napisz temat z zapytaniem, btw regulamin jest tylko wzorem nie ma tam wszystkiego, ale to raczej normalne, że prowokowanie graczy do kłótni i wyzywanie się nie jest na miejscu, więc najpierw pomyśl zanim jakoś napiszesz coś na mój temat typie. I jak masz jakiś ból dupy a na pewno masz to zapraszam na ts i weźmiemy opiekuna i pogadamy sobie, bo ja uwielbiam gadać z takim typem ludzi którzy gówno wiedzą a potem piszą na czyjś temat, bo dostał skargę XDDD (tyle w tym temacie i z góry przepraszam za słowa, ale nie będę obojętny wobec tego syfu).

 

Nie Twoja w tym sprawa czy mi się nudzi, czy też nie. Napisałem to, bo uważałem, że należy zwrócić uwagę na kilka błędów i sprzeczności. Użyłem do tego skargi na Ciebie, ponieważ świetnie obrazuje to, że regulamin nie do końca się spełnia, widać w nim braki. Jeśli tyle osób pisze na Ciebie złe rzeczy, to widocznie coś w tym jest. Sam Twój sposób pisania, odnoszenie się do skarg, czy nawet do tej propozycji tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że Ci ludzie po części mają rację. Regulaminy określają zasady postępowania i jeśli się je wprowadza, to nie po to, żeby służyły tylko jako wzór, odniesienie, a po to, żeby je respektować. Jeśli prowokowanie nie jest na miejscu i powinna być za to kara, to również powinna być ona zapisana w regulaminie, bądź osobnym taryfikatorze, które widnieją na forum, do których admini oraz gracze się stosują (w większości). Jeśli mówisz w taki sam sposób jak piszesz, jak się wypowiadasz tutaj, to wydaję mi się, że rozmowa na TS byłaby tylko marnotrawstwem mojego czasu. Jeśli chodzi o syf, to wprowadzasz go Ty swoimi chaotycznymi postami, niżeli ja swoją propozycją i swoimi spostrzeżeniami.

 

 

- Puszczanie muzyki: Nikt nie stosuje sie do bana tylko daje mute 30-perm w zależności ;) od przewinień.

 

Jeśli nikt się nie stosuje, a każdy daje za to mute, to tym bardziej można byłoby to zmienić w regulaminie - proste.

 

- Po raz kolejny regulamin nie jest zaktualizowany bywa. A kampieniem na respie dalej tak jest, nawet jak jest plugin anycamp.

 

Dlatego piszę o to, żeby go zaktualizowano. Do kampienia się nie odnosiłem, pisałem o raszu. Anty Rush sobie radzi, zaś Anty Camp działa zupełnie inaczej, więc kara powinna zostać w taryfikatorze.

 

 

- Po raz kolejny nie rozumiesz o co chodzi kolego XDDD Ale w/e wyjaśnię ci najprościej jak się da: Tutaj chodzi o to, że nikt nie może się wywyższać że ma "VIPa i czyście mi buty", albo jak kto woli, że ja jestem tym złym adminem co straszy, nadużywa admina i nie przestrzega regulaminu oraz dopowiada sobie regulamin kiedy mu się podoba ;) A z tym, że obrażanie admina chodzi o to, że admin pilnuje porządku, więc co z tego wychodzi należy mu się szacunek :) Prościej się nie da wyjaśnić.

 

Gdybym wszystko świetnie rozumiał, to nie pisałbym tego tematu. Jeśli uważasz, że adminowi się należy szacunek, to ja Ci mówię, że każdemu się on należy, bez względu na pełnioną przez niego funkcję, czy też jej brak. Napisałem wyżej, że to czy kary za obrazy admina są większe zależy już od administracji. Poza tym w kwestii równości chodzi o sprzeczności paru punktów w regulaminie, zwyczajnie źle to wygląda.

 

 

- Jak dla ciebie używanie wulgarnych słów jest oznakiem braku kultury to niech ci będzie XDD Przeklinać można w umiarkowany sposób, bo to jest słowo jak reszta. Nie widzę jakiegoś większego problemu w tym, aby ktoś sobie powiedział: "No kurwa mać akurat kiedy patrzyłem galę wyleciał mi longa" to jest ok bo każdy sie wkurza w tej grze, natomiast jak ktoś nadużywa przekleństw i jest co drugie słowo: "ku***, ch**" to dostaje upomnienie jak potem zaczyna obrażać do leci mute długi i się kończy zabawa, ale tak lepiej komentować niż zobaczyć jak to jest w akcji w/e.

 

Nie wiem gdzie i jak Ciebie wychowywano, ale u mnie w domu oraz środowisku używanie wulgaryzmów zalicza się do braku kultury. Wiadomym jest to, że praktycznie każdemu z nas zdarzy się powiedzieć to i owo, dlatego chodziło mi tylko o to, żeby dokładniej opisać ten "brak kultury", za który można otrzymać karę. Wystarczy w nawiasie ująć "nadmierne przeklinanie" i już, po sprawie.

 

 

Co do rozwiązywania problemów od tego jest opiekun i kontakt z dzagiem lub Fuzem w sprawie takiej jak ta, którą założył na mnie ten płaczek któremu należał się ban ;) Oczywiście to skończyło się tak, że przyznano mi rację, ale oczywiście zawsze prawda boli i potem się wypisuje, że układam swój regulamin :V

 

Sprawa z tym "płaczkiem", w której (rzekomo) przyznano Ci rację jest dobrym przykładem ze względu na to, że ów "płaczek" został ukarany za coś co nie zostało ujęte w regulaminie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Legenda

Wiec tak @srarT chciałem tylko tobie powiedzieć, że się ośmieszasz tym, co piszesz!!! Dlaczego? Dlatego że spotkaliśmy pierwszego kompetentnego gracza na forum z naszego serwera, który zainteresował się naszym serwerem i chciałby coś do niego wnieść, wszystko, co było podlinkowane wyżej to przykłady. Kolega łagodnie pisze o lukach w regulaminie moim zdanie bardzo dobrze takich graczy nam trzeba. Tutaj mamy przykład osoby, która mało tego, że jest inteligenta to w dodatku zobaczyła coś, czego ja wcześniej nie widziałem pisząc regulamin, czego nikt z was wcześniej nie widział, jestem szczesliwy, kiedy czytam takie propozycje jak ta napisana przez @@C3N pozdrawiam gracza z całym szacunkiem chciałem przeprosić za idiotę wyzej, którego zdecydowanie poniosły emocje i zboczył z kursu, jaki obrałeś otwierając ten temat.

 

Ps. I tak na marginesie, bo nie mam zamiaru tutaj niczego ukrywać, nasz obecny opiekun i jego przydupas pozwalają czitować graczom na only DD2 gra już tyle odpałów, że nie nadarzałbym z oglądaniem demek z racji tego, że takimi sprawami od paru miesięcy zajmowałem się sam nie będę wykraczał z chęciami bardziej niż pozostali, pogodziłem się już dawno z faktem, że panowie nie rozróżniają nawet takiej prostej rzeczy jak rozrzut broni np. w AK47 albo AK47 bez rozrzutu, czyli tak zwany "no recoil"

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • VIP

Ja tutaj co do sytuacji, która tutaj ma miejsce się nie wypowiem, a co do propozycji @@C3N, chylę czoło za poświęcenie czasu i śmiało mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że ten temat jest jednym z ciekawszych na ostatnie czasy. Nie ma praktycznie nic, z czym mógłbym się nie zgodzić. Również jestem za wprowadzeniem tych poprawek do regulamin. Szacunek kolego za poświęcony czas, w którym napisałeś coś co ma sens, pozdrowionka. 

 

 

Edit: Wnoszę o rozpatrzenie i ewentualne dodanie kilku poprawek do obecnego regulaminu:

 

1. Nadużywanie mikrofonu, puszczanie muzyki - mute od 30 minut do perma
 
2. Usunąć punkt Brak kultury oraz bezpodstawne oskarżanie o cheating - kick, ban do 2 godzin, gdyż na serwerze nie mamy zakazu przelikania, a słowa typu "k***a, c**j" podchodzą pod brak kultury
 
3. Wyrównanie czasu zarówno w stosunku obrazy gracz - gracz jak i gracz - admin ( w obu wypadkach od kicka do bana max 24h ) w zależności jak 'mocna jest obbraza, uwzględnić w tym punkcie również bezpodstawne oskarżanie o cheaty
 
4. Jeśli chodzi o przytoczony punkt przez @@C3N odnośnie kampienia, proponuje pozostawić bez zmiany, gdyż serwer antykamp jest troszkę niedopracowany, idzie go łatwo ominąć stosując lekkie stejfy lewo / prawo
 
Jeśli coś ominąłem, również proszę wpisywać w tym temacie, rozważymy każdą uwagę.
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cegiełki

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


O GLOBALELITE.PL


Chcemy pokazać absolutnie wszystkim, że człowiek jest zdolny do rzeczy wielkich! Potrzebujemy tylko waszej pomocy. Dzięki ciężkiej pracy chcemy udowodnić, że razem możemy wszystko! Szukamy ludzi ambitnych i skorych do poświeceń, ludzi którzy są godni, aby dołączyć do globalnej elity społeczności, którą traktuje się jak drugą rodzinę!

Istniejemy od 2014 r.

Motyw zrobiony przez doc

Strona zarządzana przez: Adam Plicha

Linki społecznościowe

Gdzie można nas znaleźć?


Facebook Teamspeak Discord

Linki forumowe

Linki z różnego rodzaju podaniami


Podanie o admina Prośba o unbana Propozycja Złóż skargę

Administracja

Oni odpowiedzą na Twoje pytania ;)


×
×
  • Dodaj nową pozycję...