Skocz do zawartości
  • Drogi gościu!

    Tutaj możesz się zarejestrować lub zalogować:

[CS:GO] Poradnik Administratora


Gość Cpt

Rekomendowane odpowiedzi

Poradnik Administratora

(Początkowa informacja)

Ten poradnik został napisany w 100% przeze mnie, jedynie grafika, która została umieszczona w spoilerze należy od innego poradnika.

Ten poradnik możecie zauważyć na innych forach, na których uczęszczałem. Nie wiem czy wszystkie aktualnie jeszcze ''żyją'', ale raczej tak.

Jeżeli się czegoś dowiedziałeś zostaw + lub chciałbyś coś zaproponować/zmienić - napisz komentarz :) 

 

Moje nicki na innych forach gdzie są poradniki:

Cpt

KaZe

Inferno

Zmyslony

CptZmyslony

 

 

Witam, w tym poradniku postaram się przybliżyć komendy administratora, nie wszystkie, ale raczej te istotne, ważne lub przydatne i zachowanie administratora.

 

Na początku: większość komend można znaleźć pod !admin lub w consoli sm_admin -> podgląd

guimenu.jpg

 

 
 
1. Wstęp (zachowanie itd): 
Administrator to ''praca'', a nie zabawa. Za zadanie ma pilnować graczy na serwerze (w razie czego sprowadzać ich do pionu i trzymać miłą atmosferę) oraz to, aby przestrzegali regulaminu... no i oczywiście, aby dobrze się bawili! Składając podanie na admina powinieneś, a nawet musisz znać regulamin danego serwera, bez tego ani rusz z pomocą innym graczom. Administrator musi być bezstronny w podejmowaniu kary, rozpatrywaniu zdarzenia i mądrze ją rozwiązać, ze spokojem i cierpliwością rozmawiać z osobami, które oczekują pomocy.
 
2. Komendy blokad (na ukaranie, uspokojenie gracza):
!mute <nick> - mutuje gracza (blokuje komunikację głosową na mapę), a !pmute <nick> blokuje permanentnie. !unmute <nick> !punmute <nick> - wszystko jasne...
!gag <nick> - nadaje blokadę na pisanie na chacie, a !pgag <nick> blokuje permanentnie. !ungag <nick> !pungag <nick> - wszystko jasne...
!ban <nick/steamid> <czas> <powód> - banuje gracza na serwerze na określony czas. !unban <steamid> - wszystko jasne...
!kick <nick> <powód> - wyrzuca gracza z serwera.
 
3. Pozostałe przydatne komendy (zmiana nicku, głosowanie itd.)
!nick <nick gracza> <nowy nick> - zmienia nick gracza.
!vote <tytul, nie moze byc ze spacja!) <popozycja 1> <propozycja 2> <propozycja 3> - wiadomo, tworzy głosowanie. !cancelvote - wiadomo, anuluje aktualne głosowanie.
!slap <nick> <ilosc 0-100> - uderza gracza za określoną liczbę HP (przy tym go lekko podrzuca - przydatne, gdy gracz gdzieś utknie).
!slay <nick> - zgładza (zabija) wyznaczoną osobę.
!freeze <nick> <czas> - zamraża gracza na pewien czas.
!blind <nick> <wartość> - oślepia osobę, co większa wartość tym większa ślepota.
!map <nazwa mapy> - zmiana mapy.

!votemap <mapa1> <mapa2> ... <mapa5> - głosowanie na mapy
 
 
Podałem takie w miarę przydatne komendy, nie są to wszystkie, ale też nie do wszystkich zwykły administrator ma dostęp bez flagi Roota.
Dodatkowa informacja: W miejscu <nick> można także użyć @ct - antyterroryści, @t - terroryści, @all - wszyscy, @me - ja.

 
 
Dziękuję ;).

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to propozycja co można dodać:

W komendach dałbym te 3:

- sm_csay (tylko pls do adminów, nie używajcie msay'a :3)

- sm_votemap

- sm_votecancel

A w dodatkowej informacji można wspomnieć też o @@Aim from poland, czasem przydatne jak chcesz kogoś za afk wywalić. 

Cancelvote jest ;) obok !vote [tam dalej, nie pod]

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


O GLOBALELITE.PL


Chcemy pokazać absolutnie wszystkim, że człowiek jest zdolny do rzeczy wielkich! Potrzebujemy tylko waszej pomocy. Dzięki ciężkiej pracy chcemy udowodnić, że razem możemy wszystko! Szukamy ludzi ambitnych i skorych do poświeceń, ludzi którzy są godni, aby dołączyć do globalnej elity społeczności, którą traktuje się jak drugą rodzinę!

Istniejemy od 2014 r.

Motyw zrobiony przez doc

Strona zarządzana przez: Adam Plicha

Linki społecznościowe

Gdzie można nas znaleźć?


Facebook Teamspeak Discord

Linki forumowe

Linki z różnego rodzaju podaniami


Podanie o admina Prośba o unbana Propozycja Złóż skargę

Administracja

Oni odpowiedzą na Twoje pytania ;)


×
×
  • Dodaj nową pozycję...