Skocz do zawartości
Dante

[AWP] | Regulamin serwera

Rekomendowane odpowiedzi

Regulamin obowiązujący graczy i administratorów serwera AWP

Każdy punkt ma odpowiedni numer kary oznaczony na czerwono (patrz tabela kar)
1. Na serwerze mapy wybierane są na zasadzie głosowania (vote), ustalonej kolejności (mapcycle) lub są zmieniane przez administrację.
 
1.1. Administracja nie może nadużywać praw do zmiany mapy do wyboru ciągle swoich map. 6.
  1.2. Zmiana mapy przez admina jest dozwolona zainicjowanym przez niego "vote" na zmianę mapy lub po ostatniej rundzie obecnej mapy. 6.
2. Zabrania się używania nicków obraźliwych w stosunku do innych graczy. 7.
   2.1. Zabronione jest podszywanie się pod członka administracji lub członka forum. 2.
   2.2. Zabronione jest celowe wprowadzanie użytkowników i administracji w błąd (podając się za kogoś innego, mówiąc że może dać VIPa, wyłudzając pieniądze). 2.
3. Zabrania się publikowania treści (zarówno w nicku, wypowiedziach, nazwie broni lub jakiejkolwiek innej formie), które wzywają do popełnienia przestępstw, są sprzeczne z zasadami współżycia społecznego, wzywają do nienawiści rasowej, wyznaniowej czy etnicznej, propagują przemoc, zawierają treści obsceniczne lub obraźliwe (w rozumieniu Kodeksu Karnego), naruszają prawa autorskie, znaków towarowych lub innych praw podmiotowych jakichkolwiek osób trzecich, zachęcają do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania bądź w jakikolwiek sposób łamią postanowienia Konstytucji RP. 7. 
4. Blokowanie slota poprzez dołączanie do SPECTATORS jest zabronione. 4.
5. Utrudnianie gry drużynie (nierozsądne rzucanie granatów, strzelanie do kolegów z drużyny itp.) jest zabronione i będzie karane. 3.
6. Celowe działania mające na celu przedłużanie, bądź uniemożliwienie kontynuowania rozgrywki (kampienie, chowanie się za strukturami mapy, afk-owanie) są zabronione i będą karane. 5.

  6.1. Wykorzystywanie tekstur map dla ułatwienia sobie rozgrywki będzie karane. Przy pierwszym banie z tego powodu można wystąpić o odwołanie o skrócenie bana. 9.
 
6.2. Nadużywanie korzyści z VIPa (przede wszystkim double jump) na dostanie się w miejsca niedostępne dla innych graczy (tekstury mapy, poza mapę) będzie karane. 9.
 
6.3. Punkt 6 odnosi się w szczególności do kampienia (chowanie się w niedostępnym miejscu, bądź dostępnym, ale tylko z 1 wejściem), wykorzystywanie gliczy i bugów mapy oraz afkowania.

  6.4. Podczas walki na kosy zakazane jest uciekanie przed przeciwnikiem w celu uniknięcia rozstrzygnięcia pojedynku. 9.

  6.5. Bezsensowne rzucanie granatów dymnych będzie karane. 3.
7. Granie niezgodnie z zasadami team play będzie karane banem/kickiem. Przypominamy graczom, że CS to gra drużynowa. 3. (max. ban 2 h)
8. Kontaktowanie się z innymi graczami, którzy zginęli lub są na SPECTATORS, a w szczególności w drużynie przeciwnej, w celu wyjawiania pozycji lub taktyki przeciwnikowi oraz ułatwienia sobie rozgrywki, jest zabronione i będzie traktowane jak zewnętrzne wspomagacze. 2.
9. Korzystanie ze wszelkich wspomagaczy (wallhack, aimbot, spinbot, w tym także bunnyhop itp.), jest zakazane i będzie karane PERMANENTYM banem. 2.
   9.1. Reklamowanie stron jak i samych wspomagaczy będzie karane nawet banem permanentnym. 2.

   9.2. Administracja może przyznać bana permanentnego użytkownikowi, który przyznaje się do używania wspomagaczy. Czy to w wiadomości na PW do admina, czy innego użytkownika (prosimy o zachowanie dowodów w postaci zrzutów ekranu) czy też na serwerze poprzez czat tekstowy/głosowy. 2.
10. Nadużywanie oraz nieumiejętne korzystanie (takie, które przeszkadza innym graczom) z komunikacji głosowej w grze będzie karane. 1. 
   10.1. Counter Strike został zakwalifikowany przez PEGI jako gra odpowiednia dla osób powyżej 18 roku życia. Nie mamy możliwości weryfikowania wieku naszych graczy, nie

zabraniamy im grać, jednak powinny one mieć na uwadze, że w razie użycia komunikacji głosowej przez osoby bez mutacji będą bezzwłocznie zablokowane. 1.

   10.2. Osoby, które nie przeszły mutacji mogą używać mikrofonu tylko i wyłącznie w celu przywitania się, podania info oraz pytań do administracji.
11. Staramy się odnosić do siebie z kulturą. Na serwerze można przeklinać (z umiarem), wyzywanie i obrażanie innych graczy jest zabronione i będzie karane. 1.
    11.1. Administracja zastrzega sobie prawo do permanentnego bana wobec osoby wyzywającej administrację naszych serwerów. 2.
    11.2. Permanentny ban należy się również osobie reklamującej inne sieci. Nie dotyczy to osób, które mają nazwę w nicku/tagu grupy, lecz osób natrętnie reklamujących. 2. 
12. Wszelkie skargi na adminów/graczy muszą być potwierdzone dowodem i składane na forum dokładnie tutaj: skargi na adminów i graczy (z zastosowaniem się do wzoru).
    12.1.
Bezpodstawne oskarżenia będą ignorowane, a natrętne oskarżenia mogą skutkować banem bądź zablokowaniem czatu głosowego i/lub tekstowego. 1.
    12.2. Nieodpowiednie zachowanie w postach na forum, może skutkować oddaleniem podania na jakiś czas, bądź całkowicie. Dotyczy to zarówno oskarżeń na serwerze jak i na forum 8. 
13. Problemy i uwagi dotyczące funkcjonowania serwerów można zgłaszać Opiekunowi lub na forum.
14. Wejście na serwer oznacza akceptację regulaminu i nakłada obowiązek przestrzegania go. Nieprzestrzeganie regulaminu będzie karane.

15. Gracz składający podanie na admina w punkcie "coś o sobie" zobowiązany jest podać swój wiek i Steam ID. 8.
     15.1. Każdy kandydat na admina musi pod tym postem napisać "Przeczytane." bądź w inny sposób poinformować Opiekuna. 8.

     15.2. Nie wymagamy od kandydatów dużej znajomości SM, na forum znajdą tematy, gdzie jest wyjaśnione wszystko co konieczne.

     15.3. Kandydat, który złożył podanie na admina, nie może wypowiadać się pod innymi podaniami. Zabronione jest również wypowiadanie się pod swoim podaniem NAWET W CELU ODŚWIEŻENIA TEMATU, chyba że poprosi o to Opiekun. 8.
16. Sprawy nieomówione w regulaminie reguluje Opiekun.
17. Forum jest jedyną oficjalną drogą komunikacji z administracją serwera. Wszelkie rozmowy na platformie Steam są rozmowami prywatnymi, administrator powinien poprosić o wspólne wyjaśnienie wątku na forum.
   
 17.1. Administrator nie może odbanowywać. Każde użycie komendy "sm_unban" będzie traktowane jak wykroczenie 6.
18. Administracja serwera nie może nadużywać swoich praw. 6.
     18.1. Zabronione jest używanie praw admina do ułatwienia rozgrywki którejkolwiek drużynie. 6.
19. Gracz serwera jest zobowiązany słuchać obecnego na nim administratora. Jeśli uważa, że administrator łamie regulamin lub psuje rozgrywkę innym graczom, powinien z dowodami napisać to na forum wg pkt. 12. 3.
20. Jeżeli gracz łamie regulamin administrator nie ma obowiązku informowania go o tym. (kary wg tabeli kar, w razie wątpliwości - kontakt z Opiekunem)
21. Prawa i obowiązki administratorów:
   
21.1. Administrator ma obowiązek uczestniczyć w życiu forum. 6.1.
    21.2. Administrator ma prawo wyrzucić najsłabszego gracza w przypadku gdy jest pełny serwer.
   
21.3. Administratorzy mają ze sobą współpracować. Wszelkie problemy zostają rozwiązywane prywatnie. 6.
    21.4. Jeżeli administrator ma problem, powinien go zgłosić do Opiekuna.
   
21.5. Administrator może dać bana za coś, czego nie ma w regulaminie (w ramach normy).
   
21.6. Administrator musi podać konkretny powód bana. 6.
    21.7. Permanentne wyciszenie bez podanego powodu będzie traktowane jako wyciszenie z powodu braku mutacji.
   
21.8. Zakaz faworyzowania graczy przez adminów.
   
21.9. Zakaz defaworyzowania graczy przez adminów.
   
21.10. Administrator nie ma prawa usuwać wyciszenia i/lub zakneblowania z gracza bez pozwolenia od Opiekuna.
   
21.11. Używanie komend "dla zabaw" jest zabronione. Jedyne komendy, które mogą być użyte, to komenda oznaczająca gracza oraz komendy na grawitację za zgodą WSZYSTKICH graczy.
22. VIP i admin to również gracze.
23. Administrator nie może zbanować innego administratora AWP ani zablokować mu komunikacji z graczami (zabroniony jest gag, mute i ban).

    23.1. Zakaz ten nie dotyczy adminów innych serwerów sieci.
    23.2. Można natomiast stosować slap, slay i kick w myśl gry fair play i wg zasad regulaminu.

    23.3. W sytuacjach wyjątkowych, administrator może zbanować innego administratora, aby ten nie mógł zaszkodzić bardziej sobie i/lub graczom na serwerze.
    23.4. Administracja ma obowiązek zachowywać się godnie. Nie odpowiadamy chamsko na pytania, jeżeli gracze mają pytania do administratora, to go nie ignorujemy. Zakaz wchodzenia na serwer pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających.
24. Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

Dla administracji:
Administrator serwera musi utrzymywać aktywność tygodniową (5 godzin co najmniej). Jeśli nie będzie się do tego stosować pomimo upomnień (od Opiekuna!), zostanie
zdegradowany.

 

Tabela kar:

1. Upomnienie -> gag/mute 1 godzina -> permgag/permmute lub permban.
2. Permban.
3. Upomnienie -> kick -> ban (30 minut -> tydzień -> perm).
4. Kick -> ban (tydzień -> perm).
5. Upomnienie -> (ewentualne) oznaczenie -> slap (może być kilkukrotny) -> slay -> kick -> ban (30 minut -> tydzień -> perm).
6. Upomnienie od Opiekuna -> (ewentualna) blokada czasowa w obowiązkach -> degradacja.
  6.1. Upomnienie od Opiekuna -> degradacja.
7. Upomnienie -> (ewentualna) zmiana nicku -> kick -> ban.
8. Oddalenie podania o tydzień -> zamknięcie tematu.
9. Ewentualne upomnienie -> permban.

 

Dante, 15.02.2018 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje regulaminu serwera AWP:

Dodano karę do punktu 17.1., 19.02.2018 r.
Poszerzono punkt 20. regulaminu,             |
Dodano punkt 6.1. w tabeli kar,                   |
Dodano punkt 21. i 22.                                  |   22.02.2018 r.
Dodano punkt 20.8.                                       |
Zmiana pkt. 20.1.-20.8. na 21.1.-21.8.       |
Dodano punkt 23. i 24.                                 |
Dodano punkt 9.1., 06.03.2018 r.
Dodano punkt 1.2.,                  |
Poprawiono punkt 18.,          
Dodano punkt 23.1.,               |  11.03.2018 r.
Poszerzono punkt 17.1.,        |
Dodano punkt 21.9.,               |
Dodano kolejny idiotoodporny punkt 6.1. i 6.2.             |
Dodano punkt 9. w tabeli kar                                            |   22.03.2018 r.
Zmieniono karę w punkcie 7. z 9. na 3.                          |
Dodado punkt 23.2.                                                           |
Dodano punkt 2.2.                                 |
Dodano karę do punktu 2.1.                |  30.03.2018 r.
Usunięto pkt. 24 (wejście na serwer = akceptacja regulaminu) i połączenie go z 14.  |  05.04.2018 r.

Dodano punkt 10.2.               |  09.04.2018 r.
Dodano punkt 6.3., 6.4. oraz 9.2.              | 13.04.2018 r.
Dodano karę do punktów 6.4. oraz 9.2.   |
Usunięto punkty 18.2.-18.4.       |   14.04.2018 r.
Dodano punkt 6.5.                       |

Usunięto punkt 15.3. (pisanie na pw do opiekuna przy zamkniętym temacie)  |

Poszerzono punkt 15.2.                                                                                               |
Poszerzono punkt 19. (psucie rozgrywki również zabronione)                            |  20.04.2018 r.
Dodano punkt 23.3.                                                                                                      |
Dodano punkt 23.4.                                                                                                      |
Poszerzono punkt 3.                                                                                                    |

Zmieniono punkt 15.                             |
Usunięto punkt 15.1.                             |  23.04.2018 r.

Przeniesiono punkt 15.2. na 15.1.      |
Dodano punkt 15.2.
                               |

Zmieniono punkt 15.                     |  24.04.2018 r.

Uwidoczniono punkt 15.     | 30.04.2018 r.

Dodano punkt 15.3.       | 01.05.2018 r.

Dodano karę do 15.1.   | 03.06.2018 r.
Dodano punkt 21.10.        |  
Dodano punkt 21.11.        |   06.08.2018 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×