Skocz do zawartości
  • Drogi gościu!

    Tutaj możesz się zarejestrować lub zalogować:

Procek Ryzen 5 1600, czy warto?


BAR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym się zapytać, czy ktoś z was ma ten procek lub podobny (w jakim zestawie, Gfx, RAM itd), i jakie ma wyniki w csgo?
Chodzi mi o FPSy na serwerach kiedy jest bardzo dużo ludzi, czy spadają bardzo? Ile się utrzymują średnio?

Aktualny komp mam złożony ze starych i nowych elementów.

Stare - kupione z 7 lat temu :) :
CPU - AMD Phenom 1090T
RAM - 8GB (4 kostki)
MOBO - Asus Crosshair Formula IV

Nowe:
GFX - Nvidia GTX 1050Ti
SSD - Samsung EVO 850 256GB

Mam dwa monitory, Główny to 144hz podłączony przez Display Port, drugi zwykły przez DVI.

Z tym zestawem to ogólnie mam 120-180 FPS, chyba że na serwie jest bardzo dużo ludzi 22+ (zwłaszcza na przerobionych mapach, n.p. nowy Dust2), wtedy to mi spadają nawet do 30-40.
Już próbowałem przeróżne poradniki do zwiększenia FPSów, nawet przy niskiej rozdzielczości/ustawieniach grafiki, ale wiele to nie pomogło. Nawet podkręciłem proc do 4 GHz.
Zastanawiam się czy jest sens wymieniać jeżeli by dużo różnicy nie zrobił.

Patrzyłem na intele ale nie wiem czy zysk wydajności jest proporcjonalny do różnicy w cenie.

Z góry dzięki za odpowiedzi/opinie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Moim zdaniem warto zastanowić się nad nową generacją od intela, tutaj masz https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-8600k-3-60ghz-9mb-box-bx80684i58600k-978217/ 6 rdzeniową i5. Tutaj masz test w grach 

https://www.youtube.com/watch?v=RpUCESiWiU8

Intela jeszcze podkręcisz i masz procesor na długie lata, AMD natomiast jest 300zł tańszy. Wszystko zależy od budżetu jaki chcesz przeznaczyć na upgrade PCta.

Jeśli chcesz jednak tanim kosztem ulepszyć komputer, to poleciłbym tą i3 https://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-8100-3-60ghz-6mb-box-bx80684i38100-978215/ . Zwróć uwagę że są już 4 rdzeniowe. Tutaj masz teścik w grach:

https://www.youtube.com/watch?v=MTHNJVdjE1s

Jak widać nic nie odstaje od ryzena.

Masz zamiar jeszcze strimować, obrabiać filmy, lub robić inne czynności które znacznie obciążają procesor?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cegiełki

4 minuty temu, KartelRx napisał:

nie lepiej wrzucic fx 6300 ja ostatnio upgradowalem z fx 4100 na fx 6300 i z gtx 750 ti na mm-faceit fpsy 120-350 na aim-mapach 300+ fpsow 

a cena 2 razy nizsza  z twoja karta powinno to dać fajny efekt 

Inwestowanie w martwą platformę jest jak pożyczka w Providencie. Na starcie spoko, a później nic z tym nie zrobisz.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Myślę przeznaczyć około 2000zł na proc, mobo i ram. Na start może bym wziął jedną kość 8 GB (w tej chwili tyle mi starcza) a po jakimś czasie dokupić jeszcze jedną.

@Dzagu Faktycznie ten i5-8600k cenowo wygląda nieźle. W benchmarkach podobnie wypadają (choć lepszy intel), ciekawe jak w CSGO. Innych czynności wymagających dużych mocy obliczeniowych na co dzień nie będę wykonywał, od czasu do czasu jakieś video editing (stabilizacja) filmików rodzinnych, no i może się przyda zwiększyć ilość iteracji transformacji klucza na sekunde w KeePassie :)

 

@NomakPPL  i5 8400  też ciekawie wygląda cenowo, no i TDP ma też niskie, coś co mi przeszkadza w aktualnym moim który ma 125 TDP i zżera prąd jak cholera :O , Może i lepiej ten bo nie wiem czy będzie chciało mi się go podkręcać, więc zablokowany mnożnik to nie problem.

@KartelRx Niestety ta seria AMD słabo wyszła i nie są dużo lepsze od mojego aktualnego z tego co czytałem. no i z powodu że CSGO działa na starym silniku source, to bardzo dużo używa CPU.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Aktualnie to najgorsze są ceny ramu, ciekawe kiedy spadną. Ogólnie jest dziwna sytuacja ostatnio, ram i karty graficzne strasznie trzymają cenę. Mój znajomy ponad rok temu kupił gtxa 1060 i cena w tym momencie jest wyższa niż wtedy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cegiełki

No tak, to wszystko przez tych górników kryptowalut :p

Kartę graficzną też mi się udało kupić zanim ceny podskoczyły. Dlatego chce teraz tylko jedną kość RAM kupić a później drugą, z nadzieją że trochę spadną ceny.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BAR i5-8600k musisz doliczyć chłodzenie bo na pewno będziesz kręcił, a bez tego to dupa, do kwietnia mają wyjść płyty b350 i h310 które będą kosztować w granicy 150-350pln. Wstrzymaj się bo branie z370 do i5-8400 jest opłacalne tylko jeśli planujesz rozbudowę w przyszłości.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

@NomakPPL 

Hej, sorry że wznawiam temat :)

Już wyszły nowe płyty H370 do intela, ale niestety okazało się że nie wspierają podkręcania procka :(

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-coffee-lake-premiera-nowych-procesorow-i-chipsetow-h310.html

"Warto jednak wspomnieć, że nowe płyty główne nie pozwalają na podkręcanie układów z odblokowanym mnożnikiem (tak jak high-endowe modele Z370). "

 

A ja zdecydowałem się na 8600K którego chciałbym kiedyś podkręcać, więc chyba wezmę Z370.

 

Jak podliczyłem ile by mnie kosztowało to mi wychodzi gdzieś 1930 zł

Takie coś:

Core i5-8600k

Asus prime z370-P

G.Skill Aegis DIMM 8GB DDR4-3000 CL16

CRYORIG M9I

 

Zastanawiam się nad płytą. Ma audio Realtek ALC887 które jest dość przeciętne. Asus z370-A jest droższa o 200zł ale ma dużo lepszy S1220A. Ale z drugiej strony, czy ja faktycznie zauważyłbym różnice na słuchawkach w CSGO? Nie używam kompa do muzyki więc nie będę podłączał żadnego super zestawu głośników.

 

Nową obudowę i dodatkowy RAM (taki sam) to kupie kiedy indziej.

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


O GLOBALELITE.PL


Chcemy pokazać absolutnie wszystkim, że człowiek jest zdolny do rzeczy wielkich! Potrzebujemy tylko waszej pomocy. Dzięki ciężkiej pracy chcemy udowodnić, że razem możemy wszystko! Szukamy ludzi ambitnych i skorych do poświeceń, ludzi którzy są godni, aby dołączyć do globalnej elity społeczności, którą traktuje się jak drugą rodzinę!

Istniejemy od 2014 r.

Motyw zrobiony przez doc

Strona zarządzana przez: Adam Plicha

Linki społecznościowe

Gdzie można nas znaleźć?


Facebook Teamspeak Discord

Linki forumowe

Linki z różnego rodzaju podaniami


Podanie o admina Prośba o unbana Propozycja Złóż skargę

Administracja

Oni odpowiedzą na Twoje pytania ;)


×
×
  • Dodaj nową pozycję...