Skocz do zawartości
  • Drogi gościu!

    Tutaj możesz się zarejestrować lub zalogować:

Laptop procesor opcja turbo boost


adjanQ

Rekomendowane odpowiedzi

Lenovo Legion Y520 

Intel® Core™ i5-7300HQ    

NVIDIA GeForce GTX 1060M 6GB GDDR5 dysk ssd i hdd

8gb ram

 

Mam pewien problem z fps'ami. Nie ma tragedii, ale chciałbym się zorientować czy da radę stałe 144+ wyciągnąć z tego sprzętu. Na razie tak nieco się zapoznawalem w temacie i po małych testach doszedłem do wniosku, że problemem jest tu prawdopodobnie procesor. Bo gdy zmieniałem rozdzielczość czy ustawienia graficzne na wysokie lub niskie to FPS trzymają się podobnie. Z tego co wyczytałem problemem może być to, że laptopy ogólnie z założenia maja oszczędzać energię i nie przegrzewac się dlatego, też ten cały turbo ma w tym pomóc. U mnie jak sprawdzałem w menedżerze urządzeń to załącza. Ale z tego co wyczytałem, ta opcja działa zazwyczaj gdy pod obciążeniem jest którys z rdzeni. Moje pytanko brzmi jak dokładnie bym mógł sprawdzić, które rdzenie w jakich obciążeniach pracują i czy ktoś może bawił się już w odblokowanie maximum wydajności prockow w laptopach, bo widziałem niektórymi programami jest taka możliwość, ale chciałbym spytać może ktoś się zna na rzeczy i pomoże. No chyba, że ten lapek nie dźwignie stałych 144+ 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz wysoką wydajność w opcjach energetycznych
pobierz sobie UnparkCPU i zrób unpark procka(poradniki na YT)

W nVidii ustaw wysoką wydajność

Jeśil nie masz matrycy 144hz w matrycy monitora to nie będziesz miał 144hz na zewnętrznym

USB-C adapter do DVI-D i maks wyciągniesz 120hz w praktyce na zewnętrznym, na innych przejdzie przez grafike intala i Ci zablokuje na 60hz

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie pójdzie Ci minidp na dp 144hz, wszystko przechodzi przez integre, tylko usb-c 120hz.

Przerabiałem temat u kumpla i dupa, możesz spróbować pożyczyć kabel do ziomka/informatyka w budzie, ale na 90% nie wyciągniesz wiecej niz 60hz

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem parę tematów na ten temat i ludzie jednak wyciągali te 144hz. Bardziej mnie martwi ten unpark CPU. Nie może wyszukać rdzeni :O

 

Edit. Ok po części chyba udało się rozwiązać problem innym programem. Teraz na dm ( koło 14 graczy) nie spada poniżej 140fps. Swoją drogą na i5-4460 i gtx 750ti jakoś chyba więcej wyciągało. Jednak co lapek to lapek do gier trudna sprawa :)

Edytowane przez adjanQ
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze może to być wina windowsa jeśli masz 10.

Ja na 10 miałem niższy FPS/spadki

Po przesiadce na 7 wszystko się unormowało. Co prawda mam starszy sprzęt, więc nie powiem Ci jak to działa z komponentami kilka generacji wyżej

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

tak jak myslalem ten lapek jest w stanie wiecej wyciagnac. Znalazlem gdzie tkwi problem i musze teraz pokombinowac. Podlaczylem monitor i przelaczylem by obraz szedl tylko z monitora. Efekt? ze 140+ fps zrobilo sie 200+ na full hd :) problem tkwi w zintegrowanej karcie graficznej, ktora nawet gdy gra korzysta z dedykowanej to jest aktywna

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


O GLOBALELITE.PL


Chcemy pokazać absolutnie wszystkim, że człowiek jest zdolny do rzeczy wielkich! Potrzebujemy tylko waszej pomocy. Dzięki ciężkiej pracy chcemy udowodnić, że razem możemy wszystko! Szukamy ludzi ambitnych i skorych do poświeceń, ludzi którzy są godni, aby dołączyć do globalnej elity społeczności, którą traktuje się jak drugą rodzinę!

Istniejemy od 2014 r.

Motyw zrobiony przez doc

Strona zarządzana przez: Adam Plicha

Linki społecznościowe

Gdzie można nas znaleźć?


Facebook Teamspeak Discord

Linki forumowe

Linki z różnego rodzaju podaniami


Podanie o admina Prośba o unbana Propozycja Złóż skargę

Administracja

Oni odpowiedzą na Twoje pytania ;)


×
×
  • Dodaj nową pozycję...