Skocz do zawartości
  • Drogi gościu!

    Tutaj możesz się zarejestrować lub zalogować:

Mało FPSów


DawidekKrol1997

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Słuchajcie! Kupiłem nowego laptopa MSi Leopard 8RE. I mam problem z FPSami, bo każda gra chodzi mi na 30-60 fpsach (głownie  chodzi o csa). Próbowałem już wszystkiego i nic nie działa. Od razu mówię że procesor to i7, ramu mam 16gb, a karta graficzna to gtx1060. Podobne podzespoły mam w kompie stacjonarnym (oprócz procesora) i tam gry mi chodzą od 100 nawet do 300 fps. Proszę o pomoc :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem komend na fpsy  i nic. 60 FPSów mam niezależnie od tego na jakiej wydajności gram czy niska, czy średnia, czy wysoka. Synchronizacja pionowa jest wyłączona, w panelu sterowania nvidia , w ustawieniach programu jest też wyłączona synchronizacja pionowa i nawet zarządzanie energią w cs jest włączone maksymalną wydajność. I nie wiem gdzie leży problem. Dodam jeszcze, że mam win10

Edytowane przez DawidekKrol1997
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz sobie menadżer zadań (klikasz na pasek windowsa prawym a potem wybierasz Menadżer Zadań) i wejdź w uruchamianie i ogarnij sobie czy wszystko tam masz potrzebne na "On" a te niepotrzebne "Off". Jeżeli nie pomorze ogarnij sobie co ci działa w tle podczas gry. (Również w Menadżerze Zadań)

 

Edytowane przez Czarny Magik
błędy w pisowni
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cegiełki

19 minut temu, DawidekKrol1997 napisał:

Siema. Słuchajcie! Kupiłem nowego laptopa MSi Leopard 8RE. I mam problem z FPSami, bo każda gra chodzi mi na 30-60 fpsach (głownie  chodzi o csa). Próbowałem już wszystkiego i nic nie działa. Od razu mówię że procesor to i7, ramu mam 16gb, a karta graficzna to gtx1060. Podobne podzespoły mam w kompie stacjonarnym (oprócz procesora) i tam gry mi chodzą od 100 nawet do 300 fps. Proszę o pomoc :)

A masz jeszcze jakieś inne programy włączone podczas grania w csgo?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cegiełki

  • Legenda

@DawidekKrol1997

Doradzam wejść w Menedżer Urządzeń znaleźć dział z kartami graficznymi i gdy znajdziesz kartę zintegrowaną prawy przycisk myszy wyłącz ja i następnie spowrotem włącz mam ten sam problem od kiedy kupiłem podobnego łapka od MSI z serii Leopord jeśli to nie Pomorze wejdź w panel sterowania NVidi i włącz w opcjach 3D "używaj dla procesora graficznego o dużej", wydajności czy jakoś tak 

 

Edit: do pierwszej metody niestety trzeba ją robić każdorazowo po uruchomieniu lapka

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cegiełki

Mam taki sam problem na lapku, jeśli nie mam go podłączanego pod ładowarka mam w grach 30-60 fps a jeśli podłącze ładowarkę fps idą w górę +200 i z tego co czytałem chodzi coś z kontem xbox ale nie jestem pewien. Spróbuj grać pod ładowarką i zobacz czy będzie już lepiej  

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, michuba02 napisał:

ale w csie tak? żeby sie upewnić

Chodzi o renderowanie wielordzeniowe, tak? Jest wyłączone 

 

2 minuty temu, FENOMENAL napisał:

@DawidekKrol1997

Ta pierwsza wylacz i wlacz

Jak wyłączę i włączę to nic się nie zmienia ale jak wyłączę to mam 120 na startowym. A jeżeli będzie wyłączona to coś się stanie?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DawidekKrol1997 napisał:

Chodzi o renderowanie wielordzeniowe, tak? Jest wyłączone 

 

Jak wyłączę i włączę to nic się nie zmienia ale jak wyłączę to mam 120 na startowym. A jeżeli będzie wyłączona to coś się stanie?

nie jak masz ustawienia grafiki to na gorze masz tryb oszczedziania bateri i to ma byc wył, i renderowanie wielordzeniowe wł ma być bo to daje fpsy 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cegiełki

    @Dzagu od razu z góry przepraszam że to pisze ale po prostu muszę. Co do małych fpsów na laptopach wiem dużo ponieważ kilka lat temu sam grałem na laptopie przez duży okres. W każdym nowym laptopie jest automatycznie ustawione "Oszczędzanie Energi" co automatycznie obniża nam fpsy w grach. Żeby to wyłączyć wchodzimy w ustawienia (win>ustawienia>oszczędzanie energi) mniej więcej tak to wygląda. Po wyłączeniu tej opcji komputer będzie się rozładowywał szybciej ale będziemy mieli swoje fpsy z powrotem. Osobiście do grania zawsze grałem na ładowarce, jest to niestety konieczne to gamingu na laptopie. Jeżeli nadal mamy mało fpsów polecam przeczyścić komputer z zbędnych plików/programów. Innym sposobem jest wejście w menadżer zadań i zobaczyć co nam chodzi w tle i co ile zabiera nam czego, przez menadżer zadań warto też sprawdzić zakładkę "Uruchamianie" tam pokażą się nam programy które uruchamiają się po włączeniu komputera co też może spowodować ścinki itp. Jeżeli chcemy jak najszybciej usunąć programy z komputera/laptopa wyszukujemy pod przyciskiem "Windows'a" Panel Sterowania w którym wybieramy odinstaluj/programy (o ile się nie myle mniej więcej tak to się nazywa) po czym pokazuje nam się lista wszystkich programów na naszym komputerze, na dany program klikamy raz lewym przyciskiem myszy a potem przycisk "Delete" na klawiaturze, można też po prostu nacisnąć prawym na program i tam wyświetli się mała lista co możemy z nim zrobić. Polecam też sprawdzić czy jest dostępna jakaś nowa aktualizacja windows'u, czasami podczas gry może nam się przygotowywać aktualizacja która powoduje duży ping i spadki fpsów. Można wyłączyć automatyczne aktualizacje w opcjach widnows'a. Jeżeli nic z tego nie pomoże warto też przeskanować komputer z virusów, laptopy przeważnie mają jeden dysk na którym jest Windows i nasze pobrane programy co ułatwia virusą działanie. To było trochę z mojej strony, nie każdemu to może pomóc, nie każdy ma ten sam problem.                
                                                                                                                                                                                                    Z góry pozdrawiam, Czarny Magik 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cegiełki

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


O GLOBALELITE.PL


Chcemy pokazać absolutnie wszystkim, że człowiek jest zdolny do rzeczy wielkich! Potrzebujemy tylko waszej pomocy. Dzięki ciężkiej pracy chcemy udowodnić, że razem możemy wszystko! Szukamy ludzi ambitnych i skorych do poświeceń, ludzi którzy są godni, aby dołączyć do globalnej elity społeczności, którą traktuje się jak drugą rodzinę!

Istniejemy od 2014 r.

Motyw zrobiony przez doc

Strona zarządzana przez: Adam Plicha

Linki społecznościowe

Gdzie można nas znaleźć?


Facebook Teamspeak Discord

Linki forumowe

Linki z różnego rodzaju podaniami


Podanie o admina Prośba o unbana Propozycja Złóż skargę

Administracja

Oni odpowiedzą na Twoje pytania ;)


×
×
  • Dodaj nową pozycję...