Skocz do zawartości
  • Drogi gościu!

    Tutaj możesz się zarejestrować lub zalogować:

Stałe 180-230 fps-ów


shayer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierz nieco zmienić mój sprzęt do csgo (przynajmniej GPU) ,aby osiągnąć fpsy w przedziale 180-230 ,aby mieć monitor 144hz i go odpowiednie wykorzystywać

CPU: Intel(R) Core(TM) i5 4430 , 3.OOGHz (mój obecny procek)
GPU: Gigabyte Geforce GTX 1050TI (Karta graficzna którą zamierzam kupić na 100%)
RAM: 12GB (mój obecny RAM)
CSGO USTAWIENIA: 4:3 ,nisko-średnie detale

 

Jak wspominałem ,potrzebuje 144hz monitora wiec fpsy muszą się zgadzać.Cel to minimum poniżej 200 (180-230 stałych) .Czy sprzęt i ustawienia dadzą radę czy po prostu jest to wszystko za słabe? Jeśli tak to co?

Dziękuje każdemu za zaangażowanie oraz poradę jak i opinię.

p.s Gram tylko w csgo ,czasami GTA V.

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Dante changed the title to Stałe 180-230 fps-ów

Rozumiem, że to jest Twój obecny sprzęt, tak? 

Jeśli tak, to podstawowe pytanie, masz podkręcony procesor?  Jeśli nie, to radziłbym to zrobić :p 

Tutaj zostawiam Ci linka do obejrzenia testu fpsów w CS:GO na tym procku(na kartę nie patrz, bo ona ma bardzo mały udział w tej grze ;) ) 

https://www.youtube.com/watch?v=SCygmfe8hFE

Jak widzisz, na filmiku zastosowane są ustawienia wysokie, przy których fps są strasznie niestabilne, ale jeśli zmienisz ustawienia na niskie i zlockujesz fpsy na 160 to monitor 144hz jest jak najbardziej zalecany :p 

Nie kupuj tej useless kart graficznej! Wcenie 1050ti masz o wiele bardziej wydajniejszego RX 580! 

Co do monitora 144hz, jaką kwotę chcesz na niego przeznaczyć? 

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZubaR1337

Na początku dziękuje bardzo za opinię i pomoc.

Mój obecny sprzęt

CPU: Intel(R) Core(TM) i5 4430 , 3.OOGHz (mój obecny procek)

GPU: Geforce GTX 770

 

Jeżeli chodzi o monitor jaki chce kupić ,to wiadomo 144hz 27 CALI, budżet jaki chce na niego wydać to ok. 1200złotych.Mam nawet już głównego kandydata :

https://www.oleole.pl/monitory-led-i-lcd/aoc-g2790px.bhtml?from=dr

Budżet ogólny to 2000 złotych i za to miałem kupić ten monitor i karte 1050Ti.

Jeżeli jednak uważasz ,że fpsy bardziej zależne są od procesora to może w niego zainwestować bardziej niż w karte?

Jak już wspominałem zależy mi na +/- 200 stałych fpsów ,ale głównym priorytetem jest powyżej 150 aby te 144hz coś dawały

Bardzo trudno jest mi obecnie grać w csa ,ponieważ mam monitor 32.5 CALOWY oraz 60hz (to jest taksi telewizor) ,więc wyobraż sobie grać na czymś takim.

Podkładke mam jeszcze rozmiar 20x20 cos również komplikuje mi rozgrywkę.

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZubaR1337 

Też zastanawiałem się co lepiej kupić ,monitor 24 cale czy właśnie 27.Z racji tego ,że gram na takim dużym monitorze to wybrałem opcje ,dzięki której będzie mi się łatwiej przyzwyczaić (27 cali)

Niewiem też czy dobrze robie,bo zależy mi na skillu w csie i niewiem czy lepszy do tego jest 24 cale.Gram 4:3 rościągniete btw.

24 calowy monitor ma taki też atut ,że jest tańszy o kilkaset złotych.Ja chce wydać 2000 na to wszystko.

Obecnie niewiem dokładnie co robić xD

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o monitor:

-wielkość to już zależy od Ciebie, fakt jest taki, że mniej cali=mniejsza cena, tak to cale nie mają wpływu na nic innego :p 

-sam model jest spoko i IMO najlepsza opcja w tej cenie, tylko polecam z innego źródła, chociażby tutaj https://www.x-kom.pl/p/398751-monitor-led-27-289-aoc-g2790px.html. x-kom jest pewniejszą stroną :v 

Teraz tak, jeśli mówisz, że będziesz grał szczególnie w CS'a to proponuję wymienić CPU, a nie GPU, no bo jak już mówiłem, GPU jest baardzo mało używane w CS.  Co do wymiany procka to polecam ten https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-9400f-2-90ghz-9mb-box-bx80684i59400f-5668892/ Najlepszy w tej cenie. Myślę, że jest to najlepsza opcja jeśli masz 2000zł na wydanie ? 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@ZubaR1337

Ok,dzięki wielkie za linki.

Czyli podsumowywując ,jak myślisz.Z tym prockiem co mi poradziłeś oraz kartą GTX 770 da radę wyciągnąć te stałe 180fps?

Obecnie mam niestabilne wszystko.Na respie w meczu 5v5 mam 300 fps ,natomiast gdy się strzelam skacze od 120-180.Są momenty na mapach typu nuke jak jest dużo granatów i smoke ,że mam 100 fps nawet.Dodatkowo choke 3% ,gdzie niewiem co to naprawde oznacza.

Edytowane przez shayer
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


O GLOBALELITE.PL


Chcemy pokazać absolutnie wszystkim, że człowiek jest zdolny do rzeczy wielkich! Potrzebujemy tylko waszej pomocy. Dzięki ciężkiej pracy chcemy udowodnić, że razem możemy wszystko! Szukamy ludzi ambitnych i skorych do poświeceń, ludzi którzy są godni, aby dołączyć do globalnej elity społeczności, którą traktuje się jak drugą rodzinę!

Istniejemy od 2014 r.

Motyw zrobiony przez doc

Strona zarządzana przez: Adam Plicha

Linki społecznościowe

Gdzie można nas znaleźć?


Facebook Teamspeak Discord

Linki forumowe

Linki z różnego rodzaju podaniami


Podanie o admina Prośba o unbana Propozycja Złóż skargę

Administracja

Oni odpowiedzą na Twoje pytania ;)


×
×
  • Dodaj nową pozycję...