Skocz do zawartości
  • Drogi gościu!

    Tutaj możesz się zarejestrować lub zalogować:

Niski ping i lagi.


Chief.gg

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Od kilku dni występuje u mnie problem lagów i cofek w trakcie meczu.  W załączniku podaje screen ze speed testu. Pokazuje mi 13 ping, w meczu jest róznie, od 13 do 50, zależy jaki serwer. Ping jest stały, nie zmienia się zbytnio, var również nie jest duży i jest stały. WiFi jest wyłączone na innych urządzeniach w domu. Ustawienia mam na najwyższe. 

 

Specyfikacja kompa

 

- Interl Core i5-7400 3.GHz

- 8 GB RAM Goodram DDR4

-Płyta głowna MSI b150M pro-vdh 

- Grafika MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GB

- Dysk twardy HDD

Komputer ma około dwóch lat.

 

Wczoraj zrobiłem format kompa więc na nowo został zainstalowany steam i cs, ale żadnej zmiany to nie przyniosło. Jakieś pomysły? Nie jestem w stanie sprawdzić czy problem występuje w innych grach, ponieważ cs jest moją jedyną grą multi, wiem natomiast że u innych graczy w trakcie gry nie występują takie problemy, więc wina lezy po mojej stronie, nie serwera.

Forum.thumb.png.5ce47b75f0f13958a57b138555489611.png

 

Dodam że przy moim wcześniejszym internecie 5 MB/s i minimum 90 ping nie było takich problemów i cofek.

Edytowane przez Chief.gg
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być nawet problem z kablem albo wejściem w komputerze. Sprawdź czy kabel jest prawidłowo podłączony do źródła internetu i samego komputera. Jeżeli to nie pomoże możesz kupić jakiś tani krótki kabel LAN żeby sprawdzić czy to wina kabla czy też nie. Ale za nim to zrobisz spróbuj pomysł pana @michuba02, bo może tylko hajs nie potrzebnie wydasz. Jednak jeżeli nawet po zmianie kabla coś jest nie tak może chodzić tu o wejście w komputerze. Przez 2 lata może zdarzyła się sytuacja w której to kabel został pociągnięty i doznał obrażeń. Jednak tak jak mówię zanim wydasz jakie kol wiek pieniądze sprawdź czy to nie wina sterowników lub też jakiś programów na komputerze. Jak masz jakiegoś lapka albo coś z wejściem LAN możesz spróbować podłączyć kabel tam i zobaczyć czy też będą lagi. 

 

Może coś z tego zadziała ;) 

Osobiście miałem podobną sytuacje, tylko że u mnie karta od antenki wifi została uszkodzona i też mi net zanikał, dlatego przeszedłem na LAN :) 

Powodzonka ~ Czurny

 

////edit

Nwm ale twój upload i download jest strasznie niski w porównaniu do mojego który wynosi 100+ tego i tego, ale to może tylko różnica jakości neta nwm

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cegiełki

Zapomniałem jeszcze dodać że miałem ten problem od kilku dni ale dzisiaj po formacie mocno się to nasiliło i ping potrafił się utrzymywać na poziomie 120 

/// ruter ma jakieś 2 miesiące

 

A więc: 

- w tym samym czasie zainstalowałem wersję sterowników do karty sieciowej z 2018 roku i podpiąłem inny kabel, mam kilka zapasowych, niby to coś zmieniło bo ping był 60 ale, 120 był na match makingu  a 60 na uproszczonym, wiec nie powiedziane czy na mm'ie takie będzie

- w trakcie gry :

   - var wynosi 0.6 - 1.0 / przy bliskim spotkaniu z przeciwnikiem potrafi skoczyc do 4.0

   - choke  wynosi 0 

   - lose wynosi 0

   - sv wynosi kilkanaście ( nie jestem w stanie odczytać ) a dalej jest +- 1.5

 

Wpisałem jeszcze kilka komend w grze związanych z tym. Na razie ping sie utrzymuje na poziomie 40 ale na uproszczonym i dm, nie wiadomo jak będzie na match makingu :/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą to też być ustawienia w grze lub jak inne ustawienia które robią limit internetu dla danej gry, mój kuzyn tak miał i dopiero skapną się po miesiącu xd.

 

Ostatnie sposoby które mi zostają to te tutaj :/:

- Zrób nowe konto STEAM, pobierz CS:GO (darmowego) i wtedy będziesz miał klasyczne ustawienia przez co zobaczysz czy to wina ustawień/komend w CS:GO czy też może nie 

- Sprawdź jakoś kabel pod inny komp i zobacz czy też bedą takie lagi. 

- Jednak wydaję mi się że to bardzie będzie problem związany z wejściem LAN w komputerze lub w źródle internetu, dlatego też zerknij okiem na to.

- Sprawdź światełka na źródle internetu, w sensie jak masz taką skrzynkę to powinieneś tam mieć diodę która jest pod/nad wejściem gdzie znajduję się twój kabel LAN. Jednak jeżeli masz kabel podpięty do rutera sytuacja wygląda tak samo. I teraz napisz mi czy dioda pika, świeci się cały czas, pika z przerwami wiesz o co mi chodzi. Mogą to być też ERRORY w skrzynce od neta lub w ruterze. Jeżeli masz inny rodzaj źródła wtedy w tej kwesti nie dam rady ci pomóc.

- Jeżeli masz jakiegoś kolegę i masz możliwość podpięcia komputera do jego kabla LAN to wtedy spróbuj. A to dlatego bo na początek musimy znaleźć źródło tego problemu. 

- Spróbuj znaleźć jakieś osoby które miały podobny problem lub spróbuj znaleźć jakieś informacje o twojej karcie graficznej, wtedy może coś znajdziesz na ten temat. 

 

Niestety jest to jedyna pomoc którą mogę ci przeznaczyć kiedy nie znam źródła problemu. Dlatego spróbuj zrobić te rzeczy a raczej dowiemy się gdzie jest problem. Miałem podobny problem i neta nie miałem przez 3 miesiące, dlatego chcę żebyś ty tyle nie czekał. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź Piateczka 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cegiełki

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


O GLOBALELITE.PL


Chcemy pokazać absolutnie wszystkim, że człowiek jest zdolny do rzeczy wielkich! Potrzebujemy tylko waszej pomocy. Dzięki ciężkiej pracy chcemy udowodnić, że razem możemy wszystko! Szukamy ludzi ambitnych i skorych do poświeceń, ludzi którzy są godni, aby dołączyć do globalnej elity społeczności, którą traktuje się jak drugą rodzinę!

Istniejemy od 2014 r.

Motyw zrobiony przez doc

Strona zarządzana przez: Adam Plicha

Linki społecznościowe

Gdzie można nas znaleźć?


Facebook Teamspeak Discord

Linki forumowe

Linki z różnego rodzaju podaniami


Podanie o admina Prośba o unbana Propozycja Złóż skargę

Administracja

Oni odpowiedzą na Twoje pytania ;)


×
×
  • Dodaj nową pozycję...